Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315

    Продавам разсад от КАРИОПТЕРИС

    Продавам разсад от медоносния храст кариоптерис. Семената от които е произведен разсада са от моите храсти на моя пчелин - Не е възможна грешка. Цъфти красиво синьо през септември - октомври и много активно се посещава от пчелите. Развива се добре и без поливка, разбира се след разсаждане е нужно да се полее два три пъти. Цената е левче за коренче, колкото да си заплатя символично за грижите по него. Намирам се в гр. Айтос , мога да пратя с фирма Еконт, макар че цената на доставката ....но ако някой желае няма проблем.Разсада е предимно на гол корен, но има и пикиран в чашки, с тях е по 2лв. Желая успешен сезон на всички.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Мисля, че сега не е подходящ сезон за засаждане на растения на гол корен. По-добре е есента или пролетта, когато растенията са без листа.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    аз ще взема 10 корена, но есента ако я има офертата де, че сега идат жегите и ще го похабя

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    35
    Рано пролетта,ако имаш,примерно един храст кариоптерис ,нарязваш си млади клонки с леко покарали листенца,набождаш ги в една кофа,от сирене пълна с почва и тор,до август стават за садене.Успех на всеки желаещ да си посади от този медоносен храст!

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Ако някой желае разсад от кариоптерис за догодина , също лавандула и розмарин - да ми пише ЛС.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Тази година отново ще правя разсад от кариоптерис, лавандула и розмарин. Ще направя и стотина бройки туя, за жив плет. Ако някой иска - да пише Л.С.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •