Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 93
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2012
    Мнения
    2

    ЗАСТРАХОВАНЕ НА КОШЕРИ С ПЧЕЛИ

    Някой застраховал ли е свойте кошери.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    досега не съм намерил някой застраховател,който да застрахова срещу природни бедствия,срещу кражба ми казаха че трябва да има охрана за да застраховат

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    То като имам охрана, за какво ми е да ги застраховам

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Доста трудна работа,дори невазможна, резговарял съм с няколко застр.агенти стоящи високо в ерархита и са ми изтъквали какви ли не дивотии та само и само да не стане работата
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #5
    Тази пролет местя пчелина и увеличавам бройката и ще се консултирам за застраховка. Това което четох е за е за алианц и го пускам в следващият линк http://www.allianz.bg/site/index.php?page=zivotni
    Надявам се да е нещо по земно но ще мога да дам компетентно мнение едва след като се консултирам с тях.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    интересно,и аз ще проверя

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2012
    Мнения
    2
    То почти всички застрахователи това го предлагат на хартия и в сайтовете си, но дали някой знае повече. Дали трябва да ти е регистриран пчелина.
    Дали трябва да минава ветеринар. И други такива подробности.

  8. #8
    Днес изпратих подробно запитване на какво трябва да отговарям, какво включва, срещу какво може да се застрахова и каква е цената. В очакване съм на отговора и ще го публикувам тук (стига да ми отговорят) Ако не отговорят ще им звъня.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  9. #9
    В следващите редове цитирам отговора от алианц:

    "Уважаеми г-н Слави,
    ЗАД "Алианц България" застрахова пчели и пчелни кошери, които са организирани в пчелин, съгласно изискванията на нормативните документи от МЗХ.
    В момента застраховаме само за рисковете унищожение от пожар и природни бедствия, които са описани в "Общите Условия за застраховане на животни, птици, риба и кошери с пчели", а след началото на летежа и преглед на кошерите, можем да Ви придложим и покритие за риска "смърт и унищожаване от американски гнилец, нозематоза(явна форма) и акароза"."

    Горе долу доволно с изключение, че за повее информация са посочили телефон. За кражба не виждам нищо и цената я няма. На пролет ще ги разбера и тези неща.
    www.izdeliadarvo.com Пчелни кошери и рамки!

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Няма застраховател, който да застрахова риска кражба. И е логично ако се замислите. На практика няма как да се докаже самата кражба на кошери.

    Има и вариант, който и да покрива кражба, но ако кошерите се застраховат по някоя програма и от там се изисква изрично застраховка кражба.

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •