Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24

Тема: Търтовка

  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Yordanov87 Виж публикацията
    Не съм се скрил просто бях на работа. Уж търтовъчната отводка си има майка приета в сряда от останалите пчели. Просто видяхме в деня на приемането яйца на две места по 2-3. Сигорно точно е започнала да става търтов. Но майката е приета успешно вече и се надявам всичко да е наред.
    Ами честито! Довечера и ти, и ние ще си пием ракията на спокойствие и с кеф! А за в бъдеще да си знаеш,че доказана търтовка току-така майка не приема. Сега разбирам,че при направата на отводката сте поставили повечко търтеево пило. Това не е страшно. Ако има храница де. Успех ти пожелавам!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Преди месец настаних идно ройче в един стар кошер.Сложих му празни рамки без основи,за експеримент.След няколко дена преглеждам и виждам множество яйца по килийките(Търтовка).Но и намерих неоплодена майка,ами сега!Сложих две рамки с търтееви килийки поне да се наснасят.След седмица преглеждам и имам оплодена майка,но и търтовките продължават да снасят,абе всичко живо снася.На другия преглед вече всичко беше нормално,махнах търтеевите рамки сложих работнически и вече имам запечатано работническо пило и работнически далаци.Иначе в началото градяха търтееви килийки.Успех от мен!

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Yordanov87 Виж публикацията
    Не съм се скрил просто бях на работа. Уж търтовъчната отводка си има майка приета в сряда от останалите пчели. Просто видяхме в деня на приемането яйца на две места по 2-3. Сигорно точно е започнала да става търтов. Но майката е приета успешно вече и се надявам всичко да е наред.
    В цитата си не съм имал предвид теб, а НЯКОИ си хорица, мислейки си, че никой не знае нищо.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Абе колко и да знаеш винаги ще те изненадат с нещо.Примери от практиката бол.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •