Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24

Тема: Търтовка

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2019
    Мнения
    5

    Търтовка

    Здравейте горя в пчеларски огън от има няма месец. С две отводки на по две и три рамки. Вчера си закупих семейство но мисля че е търтовка. Доста четох но не зная какво да правя.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Yordanov87 Виж публикацията
    Здравейте горя в пчеларски огън от има няма месец. С две отводки на по две и три рамки. Вчера си закупих семейство но мисля че е търтовка. Доста четох но не зная какво да правя.
    Е как така какво? Слагай дърва в огъня, а междувременно пусни по някоя снимка да си кажем тежката дума.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2019
    Мнения
    5
    Значи семейството с кошера който, според мен не става вече го закупилхот стар пчелар нямащ възможност да се грижи повече за пчелите си. Взех го 50 лв. И има доста пчели в плодника а в магазина има 6-7 рамки 2-3 от кохто имат мед. Днес го отворих за да видя какво става. На една от питите от двете страни имаше много търтиево пило, което развалих. На друга имаше запечато такова. Имаше и незапечатано но не видях снесе и на скоро яйца. Имаше пчели на прелка та, които пърхаха с криле с вирнати дупета. Какво да правя. Благодаря,..

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Yordanov87 Виж публикацията
    Значи семейството с кошера който, според мен не става вече го закупилхот стар пчелар нямащ възможност да се грижи повече за пчелите си. Взех го 50 лв. И има доста пчели в плодника а в магазина има 6-7 рамки 2-3 от кохто имат мед. Днес го отворих за да видя какво става. На една от питите от двете страни имаше много търтиево пило, което развалих. На друга имаше запечато такова. Имаше и незапечатано но не видях снесе и на скоро яйца. Имаше пчели на прелка та, които пърхаха с криле с вирнати дупета. Какво да правя. Благодаря,..
    Мисля,че няма майка.Вземаш от 2 семейства по 2 пити прясно пило и ги слагаш през 1 в средата на семейството.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Забравих,питите заедно с пчелите.Успех.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Е да сложи ама двете отводки били на 2-3 рамки писа.Нормално пило има ли освен 2 рамки с търтей търтей от търтовка се различават от нормалните важи и за пилото щото ако е компактно може да има майка е сега колко е майка

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Без "селфи", както каза и бат Тянко няма да мине. Че си е търтовка според казаното си е търтовка, но все пак да видим колко пчели има в кошера. След като няма от къде да се вземе материал ще е по - добре да се бракува.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2019
    Мнения
    5
    Всичко е наред с кошерчето мисля. Преди малко го отворих е с по-запознат с пчелите и видяхме че има прясно пило нормално. Хубаво наснесено по едно яйце в килийка. Както и по-големи червейчета и запечатано пило. Много се радвам че всичко е наред. Много благодаря на всички писали. Междо другото една от отводките не можа да си произведе майка и в понеделник и сложихме оплодена майка в кутийка.Днес видяхме, че е приета.Но видяхме и в две килийки по 2-3 яйца явно тя се е била запътила към търтовка.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Yordanov87 Виж публикацията
    Всичко е наред с кошерчето мисля. Преди малко го отворих е с по-запознат с пчелите и видяхме че има прясно пило нормално. Хубаво наснесено по едно яйце в килийка. Както и по-големи червейчета и запечатано пило. Много се радвам че всичко е наред. Много благодаря на всички писали. Междо другото една от отводките не можа да си произведе майка и в понеделник и сложихме оплодена майка в кутийка.Днес видяхме, че е приета.Но видяхме и в две килийки по 2-3 яйца явно тя се е била запътила към търтовка.
    Само не разбрах - майка дали видяхте?

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Само не разбрах - майка дали видяхте?
    Не е търтовка ама майката баш не е свет тая година е годината на търтейте това единия вариант другия да се е поизроил малко и сега да е с с млад цепеняк ,, щом има червейчета,, и третия вариант търтовка ама ме съмнява щото се познава много лесно.Ама знам ли заабелязал съм двама пишман пчелари ровичкаме в кошера и един едно вижда друг друго.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •