Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24

Тема: Търтовка

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Четейки писаното от питащия (първите постове) си мисля, че всичко си е в границите на допустимото отклонение, демек семейството не е търговка, а колко и дали е читава майката е друг въпрос, но при масовост на търтееви килийки на стара пита, не вярвам майката да снесе там оплодени яйца.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    При такива заплетени ситуации е задължително да се намери майката. Сега стоим и мислим - има ли майка или няма? Странни хора.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При такива заплетени ситуации е задължително да се намери майката. Сега стоим и мислим - има ли майка или няма? Странни хора.
    Не, не са странни, просто споделят информация, която им е направила впечатление, но тя - информацията, не е съществена за симптомите, по които може да се даде някакво заключение. За неопитни пчелари, такива които нямат практика и не са се сблъсквали с проблемите от близо е простено.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    . Сега стоим и мислим - има ли майка или няма? Странни хора.
    Ние мислещите или питащия?
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ние мислещите или питащия?
    За да спиш спокойно за теб аз ще бъда странния, а за останалите, странни хора са тези които задават такива въпроси. В кошер с три-четири пити и една шапка пчели не можем да решим търтовка ли е или нормално малко семейство с майка. След като има съмнения се изваждат питите и се преглеждат основно, докато се намери майката. След като се намери вече се елиминират въпросите. Сега аз как да му кажа какво е? Яйца, но от какво са, от нормална майка ли, от майка търтовка ли, от пчелите търтовки ли? А кажи кой е странния? Май тези които не могат да открият една майка ли, този който ми задава въпроса - кой е странен или аз съм такъв? Странни хора.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За да спиш спокойно за теб аз ще бъда странния, а за останалите, странни хора са тези които задават такива въпроси. В кошер с три-четири пити и една шапка пчели не можем да решим търтовка ли е или нормално малко семейство с майка. След като има съмнения се изваждат питите и се преглеждат основно, докато се намери майката. След като се намери вече се елиминират въпросите. Сега аз как да му кажа какво е? Яйца, но от какво са, от нормална майка ли, от майка търтовка ли, от пчелите търтовки ли? А кажи кой е странния? Май тези които не могат да открият една майка ли, този който ми задава въпроса - кой е странен или аз съм такъв? Странни хора.
    Питах го и аз, някои неща, в другата тема за оправянето, ама не ми е отговорил все още.
    Иначе няма да спя, нощна съм
    Напоследък някой се регистрира, изръси няколко........въпроса и изчезне во век и веков. Амин.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Питах го и аз, някои неща, в другата тема за оправянето, ама не ми е отговорил все още.
    Иначе няма да спя, нощна съм
    Напоследък някой се регистрира, изръси няколко........въпроса и изчезне во век и веков. Амин.
    Странни хора - странни работи не е като прането переш го на 30 градуса а го проснеш да съхне на 40 градуса.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Напоследък някой се регистрира, изръси няколко........въпроса и изчезне во век и веков. Амин.
    Аз имам възможността да виждам кой кой е и по този начин не е изчезнал - просто се е прикрил в храсталака, хрупайки зелена трева, мислейки другите за балами.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз имам възможността да виждам кой кой е и по този начин не е изчезнал - просто се е прикрил в храсталака, хрупайки зелена трева, мислейки другите за балами.
    Странни Ора!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2019
    Мнения
    5
    Не съм се скрил просто бях на работа. Уж търтовъчната отводка си има майка приета в сряда от останалите пчели. Просто видяхме в деня на приемането яйца на две места по 2-3. Сигорно точно е започнала да става търтов. Но майката е приета успешно вече и се надявам всичко да е наред.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •