Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 24 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 236
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Не знам за твоите, но моите много обичат да се скупчват в празното пространство под покривната табла и си оставят контакт с медеца колкото да не захапят въздух. Особенно ако таблата е висока 9 см ( т.е. обърната на обратно хранилка тип брат Адам).
    Да разбирам ли , че стигайки тавана се "разхождат" по хоризонтала?
    Всъщност става въпрос за разстояние между пити с мед в долния и горния корпус. Между етажите.То моите не ги пускам до покрива да стигат, че е високо и ме е страх да не се убият.Покривам с чисто хасе та да не се катерят нагоре.А тая година под хасето съм им сложил питки да се залисват.Ще помисля догодина да им оставя и аз място за разходки най-отгоре.Ако съм те разбрал правилно.
    Знае ли човек. Твоите са "моми англичанки". Сигурно както пишеш най им харесва, да претичат двата корпуса и да се разхождат отгоре на "теферич".Ще пробвам и аз да "поевропейча" моите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз много отдавна обмислям тази идея и смятам да я реализирам с надставки в които ще мога да слагам и цели пити за подхранване,без да е необходимо разпечатване.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Аз много отдавна обмислям тази идея и смятам да я реализирам с надставки в които ще мога да слагам и цели пити за подхранване,без да е необходимо разпечатване.
    Aз направих нещо подобно още с купуването на кошерите. И сега всички кълба са над рамките а имат мед, мината година всички кошери които бяха с ниша за питки отново бяха горе и иззимуваха там, но нямаше студове.
    Хубаво е че пчелите се движат по хоризонталата лесно но имам проблем с поставянето на питките защото трябва да напуша кълбото добре да слезне малко надолу да мога да поставя питките.

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    И аз щях да питам за това колегата Скутелатор,та ако днес е в настроение да ни открехне как процедира,ако изобщо си играе с питки де.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #125
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Зуница, там където има два корпуса, не би трябвало да образуват кълбото най-отгоре. Обикновенно кълбото се образува там, където последно е било пилото ( т.е. корпуса под меда). Но кошерчетата зимуващи на един корпус задължително пускат пчели в празното пространство над рамките.
    Има толкова много видове начини при които пчелите решават как да зимуват, тъй че къде ще сформират кълбото - въобще това на мен не ми влиза работата. Мен ме интересува наесен да има много пчелички (съответно и на пролет), останалото си е тяхна работа.


    Хранилката на брат Адам:
    На втората е снимано пак отводка зазимена по същия начин, само че по гадния им маниер си личи че кюрдски са и отглеждали.

    Хранилките на отводките ги обръщам зимно време за да мога ако случайно нещо закъсат да им сложа питка. В случая зимните им запаси бяха далеч под минимума и когато дойде време да слагам питка, се оказа както се вижда че вече нямаше нужда
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DVC00326.JPG‎   DVC00315.JPG‎  
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #126
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    И аз щях да питам за това колегата Скутелатор,та ако днес е в настроение да ни открехне как процедира,ако изобщо си играе с питки де.
    Питките вършат добра работа, когато няма паша. За заселване на нуклеуси са идеални. Иначе не съм привърженик на пролетното стимулиране и зимното подхранване - повече вреди на семейството, отколкото помага. Но не ме слушайте какво говоря - по-добре изтичайте до магазина за питки за да може вие и човека който ги продава да спи спокойно.
    Питките са много удобни и от гледна точка на това, че може да им забъркаш разни бъркочи с подправки и етерични масла и с едно слагане ги консумират по-дълго време.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Точно заради бъркочите ми е думата.Аз зазимявам с достатъчно мед и притесненията ми не са,че ще умрат от глад.Аз също мисля да ги ползвам когато няма паша,но ще трябва да се оборудвам за месенето и меленето.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Питките вършат добра работа, когато няма паша. За заселване на нуклеуси са идеални. Иначе не съм привърженик на пролетното стимулиране и зимното подхранване - повече вреди на семейството, отколкото помага. Но не ме слушайте какво говоря - по-добре изтичайте до магазина за питки за да може вие и човека който ги продава да спи спокойно.
    Питките са много удобни и от гледна точка на това, че може да им забъркаш разни бъркочи с подправки и етерични масла и с едно слагане ги консумират по-дълго време.
    Не ли водеща пашата в този случай?

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Зуница, там където има два корпуса, не би трябвало да образуват кълбото най-отгоре. Обикновенно кълбото се образува там, където последно е било пилото ( т.е. корпуса под меда). Но кошерчетата зимуващи на един корпус задължително пускат пчели в празното пространство над рамките.
    Има толкова много видове начини при които пчелите решават как да зимуват, тъй че къде ще сформират кълбото - въобще това на мен не ми влиза работата. Мен ме интересува наесен да има много пчелички (съответно и на пролет), останалото си е тяхна работа.
    Хранилката на брат Адам:
    На втората е снимано пак отводка зазимена по същия начин, само че по гадния им маниер си личи че кюрдски са и отглеждали.
    Хранилките на отводките ги обръщам зимно време за да мога ако случайно нещо закъсат да им сложа питка. В случая зимните им запаси бяха далеч под минимума и когато дойде време да слагам питка, се оказа както се вижда че вече нямаше нужда
    Колегата vlado 9 питаше за Ф. Та доста ме зачуди твоя отговор , че пчелите ти тичат по тавана , а не в корпусите.Но разгеле разбрахме се.За малко да се засиля и аз "ингилизки" пчели да гледам.Навреме ме разубеди.Благодаря.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз не вярвам в "зоната на смъртта". За да умре от глад при наличие на мед в кошера, явно нещо му е имало на семейството.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 13 от 24 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •