Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2019
    Мнения
    2

    Атака в главата

    Здравейте, от година помагам за отглеждането на къмто 25кошера. Хапят ме нормално по 5-10 пъти на ходене по ръцете главно, свикнал съм и не ми е дерт. Днес обаче на два от кошерите в които бъркахме за пити направо излитаха за убиване към мен само. При първия се целеха в главата, намериха пробойна в булото и ме атакуваха в косата, предполагам че имам междду поне 20-30 охапвания под косата. Отидох смених булото и св върнах да помагам, тъй като колегата ми е възрастен (него НЕ атакуваха). Отворихме втори и там веднага се насочиха към мен, тоЗи път ръцете. Чудно ми е защо стана така, не съм се парфюмирал, предния ден съм пил алкохол, но в малки количества. Преди да отида на пчелина приех лекарство срещу алергии от тревните полени - казва се Zodak. Единствената що ходе логическа връзка откривам с това лекарство. В момента съм с температура, надявам се всичко да е ток, но главата си ме боли като че съм ял як бой. Търся логическа връзка, знам че може да са много причини, но това си беше съвсем на ликвидиране. Липите още не са цъфнали тук..

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Cherry black Виж публикацията
    Здравейте, от година помагам за отглеждането на къмто 25кошера. Хапят ме нормално по 5-10 пъти на ходене по ръцете главно, свикнал съм и не ми е дерт. Днес обаче на два от кошерите в които бъркахме за пити направо излитаха за убиване към мен само. При първия се целеха в главата, намериха пробойна в булото и ме атакуваха в косата, предполагам че имам междду поне 20-30 охапвания под косата. Отидох смених булото и св върнах да помагам, тъй като колегата ми е възрастен (него НЕ атакуваха). Отворихме втори и там веднага се насочиха към мен, тоЗи път ръцете. Чудно ми е защо стана така, не съм се парфюмирал, предния ден съм пил алкохол, но в малки количества. Преди да отида на пчелина приех лекарство срещу алергии от тревните полени - казва се Zodak. Единствената що ходе логическа връзка откривам с това лекарство. В момента съм с температура, надявам се всичко да е ток, но главата си ме боли като че съм ял як бой. Търся логическа връзка, знам че може да са много причини, но това си беше съвсем на ликвидиране. Липите още не са цъфнали тук..
    Много бой колега! Каква е причната да се насочат към теб, няма да гадая. Тествай при слдващо посещени само с един предполагаем фактор. Защо не направите нещо, за да разкарате тези побойници? Вярно ппмагаш на човека, но не си е работа, всеки път да се биете. Глада ги изнервя, но чак така да те бият ”по 5 - 10 жила всеки път”... Подбирайте малко новите майки!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Адреналина!!!Явно си мераклия и отделяш адреналин и пчелите са те "надушили".Миризмата на пчелна отрова предизвиква агресия у другите пчели и ......."бокс"
    Освен това,пчелите си познават чорбаджията,а теб ще те погнат още щом те видят-усетят.
    С пчелите трябва да се работи внимателно,спокойно и НЕ трябва да се отварят вс седмица.Трябва да се внимава и с атмосферните условия....
    Не е зле,преди работа с пчели да си натриеш ръцете с маточина,а след ужилване напушвай мястото,за да притъпи миризмата на пч отрова.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Cherry black Виж публикацията
    Zodak
    Мисля, че проблема е тук. Аз използвах временно този препарат /по други причини/ и ми направи впечатление, че има засилена агресивност. Както каза и Йосифов, пчелите реагират на чужд човек в пчелина. Аз помагам на комшии и техните са по агресивни към мен отколкото към сайбията, макар, че те почти не се занимават с тях, но са всеки ден около тях.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2019
    Мнения
    2
    Благодаря за мненията колеги.Искам да поясня (от гордост) - грижа се редом с чорбаджията от една година тъй като той е на 90години!!! Аз съм му ученик и не съм седял със скръстени ръце през това време (аз съм ръцете), пчелите ме познават и аз ги познавам 4 кошера + 4 отводки(-+) са мои. Всъщност това ни беше и работата - вадихме пити за отводки. Но пашата в Пловдивско точно в този момент е някак спряла, усещам го тъй като съм алергичен, точно към цъфтежите - не ми е остра алергията още.

    Тредафил Дончев, другия път няма да приемам никакъв ЗОДАК, търсих пчелар, който може да има наблюдение точно към този детайл. Залагам точно на това!

    Адреналина, е интересно предположение, ще го имам впредвид занапред.

    Главата ми не е цветен телевизор, вече усещам приятното чувство, след побоя...

    А че пчелите си имат друг чорбаджия, освен Майката е въпрос на полемика.

    Поздрави, Христо

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Според мен причината изобщо може да не е у теб. Може някъде да са напръскали някой блок на пътя на пчелите. Не всички кошери ходят на една и съща паша. Миналата година и мен ме бяха подули, и после се оказа "листен тор"...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Усещат адреналина и за това те нападат когато си спокоен и пчелите са спокойни. Аз имам по 5-10 ужилвания на година а не на ходене. За това дали си познават чорбаджията съм склонен да кажа, да просто свикват с миризмата на човек. При мен няколко пъти са идвали приятели да гледат как работя и въпреки че само гледат около тях се въртят пчели и ги натискат на жилене а на мен ме ми обръщат внимание защото не ме приемат за опасност. Вече след пръскане и в лошо време не признават никой.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •