Здравейте, от година помагам за отглеждането на къмто 25кошера. Хапят ме нормално по 5-10 пъти на ходене по ръцете главно, свикнал съм и не ми е дерт. Днес обаче на два от кошерите в които бъркахме за пити направо излитаха за убиване към мен само. При първия се целеха в главата, намериха пробойна в булото и ме атакуваха в косата, предполагам че имам междду поне 20-30 охапвания под косата. Отидох смених булото и св върнах да помагам, тъй като колегата ми е възрастен (него НЕ атакуваха). Отворихме втори и там веднага се насочиха към мен, тоЗи път ръцете. Чудно ми е защо стана така, не съм се парфюмирал, предния ден съм пил алкохол, но в малки количества. Преди да отида на пчелина приех лекарство срещу алергии от тревните полени - казва се Zodak. Единствената що ходе логическа връзка откривам с това лекарство. В момента съм с температура, надявам се всичко да е ток, но главата си ме боли като че съм ял як бой. Търся логическа връзка, знам че може да са много причини, но това си беше съвсем на ликвидиране. Липите още не са цъфнали тук..