Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    0,8 мм. Добре, че си пояснил какво е това Ф=фи, че щях да до припадък.
    Ти се радвай, че не попитах каква е намотката. Бифилярна ли е? Какво е комплексното съпротивление и каква е индуктивната и капацитивна съставна в него?И не ми казвай , че източникът ти е на постоянен ток, че тогава хептен ще го задълбаем с преходните процеси при включване и изключване.
    Шегувам се!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ти се радвай, че не попитах каква е намотката. Бифилярна ли е? Какво е комплексното съпротивление и каква е индуктивната и капацитивна съставна в него?И не ми казвай , че източникът ти е на постоянен ток, че тогава хептен ще го задълбаем с преходните процеси при включване и изключване.
    Шегувам се!
    Взе ми думите от устата!

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ти се радвай, че не попитах каква е намотката. Бифилярна ли е? Какво е комплексното съпротивление и каква е индуктивната и капацитивна съставна в него?И не ми казвай , че източникът ти е на постоянен ток, че тогава хептен ще го задълбаем с преходните процеси при включване и изключване.
    Шегувам се!
    Като гледам добре ги къдриш, а не разбрах - защо ме питаш колко е Ф-то на кантала? Би трябвало да се сетиш от раз.


    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Здравей! Как си разположил нагревателя в пушалката? Горивото пелети ли е? Справя ли се с повторно палене на принудително изгасена пушалка? Полуовъглените пелети имам предвид. Когато за първи път видях, как се пали печка на пелети, ми хареса идеята, но така си и остана във въздуха. Автоматиката при повторно палене имаше проблем, не винаги, с по смолисти пелети. Такъв спомен имам. Естествено, пушалката ни е в ръцете и лесно може да се поразмести горивото.

    Та да обясня точно.
    Вземат се две лустър клеми/керамични/ и се поставят на една ламаринена шиничка с две болтчета, винчета или каквото имате под ръка. Ъглите се заоблят за да влезе в пушалката леко стегнато. Кантала както казах е около 20 см. и се навива върху един химикал от 20 ст.. Вързва се единия край за едната клема, а другия за другата. Поставя се мост на двете клеми от по дебел меден проводник и след това се връзват два силиконови проводника за тези клеми. Моста се поставя за да се ограничи температурата от реотана към проводника. Реотана се повдига под формата на П за да навлезе малко в материала. Двата силиконови проводника се промушват през вътрешната решетка, колкото е възможно по към стените и след това през отвора от където се вкарва въздуха. По този начин не се разваля нищо по пушалката и в даден момент може да отстраните устройството без каквито и да е дефекти. Проводниците са около 15 см. дълги за да не пречат при работа. Така. Трябва ви един траф на който да има 6 или 9 волта. Може да е постоянен/прав или променлив/крив. Нали зуница? Пълните пушилката с каквото сте си избрали и са ви необходими 10-20 секунди - хайде 30 за да запалите материала. Успех.
    Надявам се и най - некомпетентните да се справят. Ако ли не - питайте пак.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като гледам добре ги къдриш, а не разбрах - защо ме питаш колко е Ф-то на кантала? Би трябвало да се сетиш от раз.
    От фи-то зависи съпротивлението 2.7 Ома / метър за Ф0.8 мм2 и от там сметката за мощността на захранването. Ама, да не задълбаваме. Добре си обяснил.Който се интересува ще си сметне.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    От фи-то зависи съпротивлението 2.7 Ома / метър за Ф0.8 мм2 и от там сметката за мощността на захранването. Ама, да не задълбаваме. Добре си обяснил.Който се интересува ще си сметне.
    На моята макара пише 2,62 Ома. Аз нали казах колко? Една педя - колкото ....нали? Само, че моя педя, че ми е 24 санта. Всичко е изчислено /на око/и работи перфектно.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Трафа, трафа колко е мощен?
    Акумулаторче от UPS става ли?
    И това като кажеш и серийно ги почваме!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Трафа, трафа колко е мощен?
    Акумулаторче от UPS става ли?
    И това като кажеш и серийно ги почваме!
    Моя траф е 100VA и няма проблем за случая. На него има 4,6,9,12,24,36,42 V- променливо и допълнително има изправител за 4,6,9,12 V. Та такъв за какъвто питаш става, като се има предвид голямата гама - 350VA до 3000KVA. Избираш си един и си ти. Иначе става и от чупен винтоверт.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Трендафил, благодаря ти за опита който споделяш. Нямаше да питам повече, но трафа който описваш ме заинтересува, такъв го купи, или е самоделен.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Трендафил, благодаря ти за опита който споделяш. Нямаше да питам повече, но трафа който описваш ме заинтересува, такъв го купи, или е самоделен.
    Правен ми е поръчка, че навремето имаше едни сателитни чинии колкото къщата та се налагаше да се позиционира на различни посоки, че и правих устройство за движение. Та затова го ползвах, а и не само за това. Където притрябва.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Някой направи ли си ел. пушалка, че да ви кажа как да си направите уред за опушване на пити със сяра?

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •