Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 46

Тема: Проблем

  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мен ме е яд, че тая година стигат една рапица, и заеб@ха мъждряна!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    А аз наблюдавам следната ситуация в един от кошерите.
    Млада майка, на 7-10 дни. Пчелите са се струпали върху нея, обгрижват я, а тя постоянно се опитва да се отърве от тези грижи. Все пробва да избяга от свитата си. Защо?

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ... Млада майка, на 7-10 дни. ...
    Само тя ли е? Самосмяна? Роене? Оплодена ли е?Май не? Много уточняващи въпроси!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    А аз наблюдавам следната ситуация в един от кошерите.
    Млада майка, на 7-10 дни. Пчелите са се струпали върху нея, обгрижват я, а тя постоянно се опитва да се отърве от тези грижи. Все пробва да избяга от свитата си. Защо?
    Предимно го правят това когато са млади и на тази възраст. Хубаво е да се оставят и да не се безпокоят докато започнат да снасят и то по - голямо количество яйца.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Само тя ли е? Самосмяна? Роене? Оплодена ли е?Май не? Много уточняващи въпроси!
    Да, само тя е, от самосмяна, роене, аз тъй като гледам семействата, за втора поредна година няма да имам. Да е оплодена, май не, защото няма такива признаци, но пък има доста търтеи в кошера и се надявам, че и това скоро ще стане.

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Предимно го правят това когато са млади и на тази възраст. Хубаво е да се оставят и да не се безпокоят докато започнат да снасят и то по - голямо количество яйца.
    Благодаря. Ще я оставя намира, но не бях сигурна дали кошера има майка или е станал търтовка, защото когато предишния преглед го видях без никакво пило, а с много търтеи реших, че може да се е объркало нещо. Нямам практически опит с търтовки, досега не съм имала такива семейства и не бях сигурна какво се случва. Но при днешния преглед видях майката и поведението и' ме озадачи.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Да, само тя е, от самосмяна, роене, аз тъй като гледам семействата, за втора поредна година няма да имам. Да е оплодена, май не, защото няма такива признаци, но пък има доста търтеи в кошера и се надявам, че и това скоро ще стане.



    Благодаря. Ще я оставя намира, но не бях сигурна дали кошера има майка или е станал търтовка, защото когато предишния преглед го видях без никакво пило, а с много търтеи реших, че може да се е объркало нещо. Нямам практически опит с търтовки, досега не съм имала такива семейства и не бях сигурна какво се случва. Но при днешния преглед видях майката и поведението и' ме озадачи.
    Младите майки са плашливи. Като отвориш коша и бягат кат изоглавени. Нищо им няма не се притеснявай.
    А защо са ти слаби семействата? Отговорът на този въпрос,трябва да търсиш, ако не си го намерила.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ... но пък има доста търтеи в кошера и се надявам, че и това скоро ще стане. ...
    Тия от кошера не вършат работа.Все ще се намерят ергени и от други семейства.
    След 2(две) седмици като преглеждаш, разгледай внимателно как се движи по питите. Понякога се случва такава неспокойна майка, пчелите в опитите си да я задържат да я контузят.Не се стряскай.Не е задължително да се получи такова нещо.Но внимателния оглед никога не е излишен.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    А аз наблюдавам следната ситуация в един от кошерите.
    Млада майка, на 7-10 дни. Пчелите са се струпали върху нея, обгрижват я, а тя постоянно се опитва да се отърве от тези грижи. Все пробва да избяга от свитата си. Защо?
    Не че се заглеждам много, но досега не ми е правило впечатление пчели да се струпват върху майката в нормално семейство. Ама като я метнат да я трепят - верно се струпват, това съм го гледал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Предимно го правят това когато са млади и на тази възраст. Хубаво е да се оставят и да не се безпокоят докато започнат да снасят и то по - голямо количество яйца.
    Вчера прегледах този кошер. Много добре изглежда, майката е подредила 3 пити с пило, не са от рамка до рамка, но пак е много и хубаво подредено. Благодаря за съвета.

    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Младите майки са плашливи. Като отвориш коша и бягат кат изоглавени. Нищо им няма не се притеснявай.
    А защо са ти слаби семействата? Отговорът на този въпрос,трябва да търсиш, ако не си го намерила.
    А защо да са слаби Наистина имам 3 кошера с млади майки, които още не са готови за медосбор, но останалите ми семейства са си много добре - кошерите са пълни с пчели и пило, няма място за мед и прашец даже.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Вчера прегледах този кошер. Много добре изглежда, майката е подредила 3 пити с пило, не са от рамка до рамка, но пак е много и хубаво подредено. Благодаря за съвета.


    Моля. Пак заповядай.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •