Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир

    Наредба № 13 от 26 август 2016 г.

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...NBK7Vv7C7Jczau

    Поради поредните масови натравяния на пчели,и започналите дискусий по промяна на наредбата. Сметнах за необходимо да си кажа мнението и тук.
    Може да е закъсняла реакция, но по-добре късно отколкото никога.
    1. Смятам ,че е необходима пълна забрана на пръсканията в светлата част на деня.Най-малкото защото цветовете на растенията са затворени(може би не на всички ,но на повечето) през нощта.Пчелите са в кошерите и директно натравяне е напълно изключено.
    Това не трябва да отменя забраната за третирания на цъфтяща растителност.
    2 .На сигнали за незаконно пръскане да реагират и от полицията.Защото знаем ,че масово се пръска през почивните дни ,когато другите институций не работят.
    3.Да бъдат предвидени сериозни санкции за нарушителите ,обвързани с нанесените щети и пропуснати ползи .И доста сериозни санкции дори да не се е стигнало до натравяния.

    пп Няма кой да ни защитава интересите ако не го направим ние самите.
    Този пост е редактиран от Ники; 10.05.2019 в 16:20. Причина: Добавяне на линк на самата наредба
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тъкмо щях да питам: има ли тролове в тоа форум-няма ли. Ква наредба 13, кви 5 лева.От месец питам : какво правите при пръскане. Тази наредба не е за ПЧЕЛАРИТЕ! Тя оправя пръс кащите. През три дена ми се обаждат и ми пращат СМС , че ще пръскат , и аз какво да правя-това да не са овце , затваряш и въпроса- решен . А и пръскането ще е три поредни дни. Не знам решението, но това с тровенето го слушам , не 30г. ,а от 50г.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Да добавя нещо, което може би се пропуска ,а може да е важно .В населените места съм абсолютно убеден ,че масата от хората въобще не си дават сметка какво правят ,когато пръскат цъфтящите си овощни дръвчета .В тази връзка си мисля,че не е лошо на опаковките на препаратите за растителна защита също да е упомената часта от наредбата, в която е посочено, кога и при какви условия може да се пръска.

    Колега ще Ви помоля да си спестите определенията като тролове и тн.
    Този пост е редактиран от Ники; 10.05.2019 в 22:41.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    То и на цигарите има картинки, ама не пречи на пушачите да си пафкат спокойно.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега Ники, това за троловете не беше към теб. Сори.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир

    Smile

    Цитат Първоначално публикувано от Djoro Виж публикацията
    То и на цигарите има картинки, ама не пречи на пушачите да си пафкат спокойно.
    Трябва да има информация .Няма всички да я вземат под внимание ,но други ще се замислят.
    А по малките населени места става с местните клюкарки от уста на уста.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Новите предвидени изменения на наредба според мен, ще доведат до злоупотреби в точката, която предвижда разрешаване на целодневно пръскане с препарати с ниска токсичност. Също така възниква въпроса след като са безвредни, необходимо ли е ние пчеларите да държим затворени пчелите си с дни наред. Това е равносилно на това да ги убия съзнателно.

    https://agri.bg/novini/ogranichavat-...PqQ2nruVwPOqc8
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    Новите предвидени изменения на наредба според мен, ще доведат до злоупотреби в точката, която предвижда разрешаване на целодневно пръскане с препарати с ниска токсичност. Също така възниква въпроса след като са безвредни, необходимо ли е ние пчеларите да държим затворени пчелите си с дни наред. Това е равносилно на това да ги убия съзнателно.

    https://agri.bg/novini/ogranichavat-...PqQ2nruVwPOqc8
    Те хубаво ще пръскат до 10:00 часа, но явно някои и на сън не са виждали пчели. Че то пчелите се най - активни именно в този час. Защо? Защото в този час температурите са вече добри за излитане, а в този момент има най - много нектар отделен от растенията през нощта или рано сутрин, който ги привлича. Докато препарата изсъхне ще минат още час-два. Да не говорим за росата на следващия ден и по следващите. Мижи да те лажем.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •