Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2019
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Сливен

    Соларно Видеонаблюдение

    Здравейте,

    На скоро се сдобих със следната конфигурация за Соларно Видеонаблюдение: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie

    Момчетата ми монтираха всичко и в момента работи прекрасно, обясниха ми, че инсталацията не иска никаква поддръжка и камерата харчи само 10-15W. Въпросът ми е ако някой има подобно наблюдение да сподели как се държи във времето, имал ли е проблеми? Аз питам малко след свършен факт, но доза успокоение ще ми дойде добре.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Моля те,дай няколко скрииншота от камерата в дневен и нощен режим.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от petarivanov Виж публикацията
    Здравейте,

    На скоро се сдобих със следната конфигурация за Соларно Видеонаблюдение: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie

    Момчетата ми монтираха всичко и в момента работи прекрасно, обясниха ми, че инсталацията не иска никаква поддръжка и камерата харчи само 10-15W. Въпросът ми е ако някой има подобно наблюдение да сподели как се държи във времето, имал ли е проблеми? Аз питам малко след свършен факт, но доза успокоение ще ми дойде добре.
    Точно сега, в момента на усилена работа по пчелините, трудно някой ще ти отговори, но...
    Тия 10-15 W не са никак малко, като за 12 волтов консуматор от алтернативен източник на енергия, в случая соларна система. Голямата консумация идва от инфрачервената подсветка на камерата. Това може да ти е проблем зимно време, когато производството на соларния панел е по-ниско. Аз имам СОТ система с периметрова охрана с 8 датчика и един обемен за помещението, плюс централа, всичко - 12 W. Панелите ми са 2*275 W и 200 Ah акумулатор. Това ми е сметнато от специалист със специализиран софтуер, на базата на статистически измерени данни за слънцегреене на територията на страната. За всяка точка е различно и съответно произведената електроенергия на соларните панели е различно.
    Изказах горното мнение като лаик!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от petarivanov Виж публикацията
    Здравейте,

    На скоро се сдобих със следната конфигурация за Соларно Видеонаблюдение
    Здравей,как се справя соларното наблюдение?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    То по скоро въпроса е как се справя камерата,защото с 1 камера да покриеш пчелин си е трудна работа.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    То по скоро въпроса е как се справя камерата,защото с 1 камера да покриеш пчелин си е трудна работа.
    Може да иска да си врътка камерата от телефона.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Зависи колко е голям пчелина, 1 камера покрива 20-30 кошера. Вече зависи и на какво разстояние са един от друг.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Зависи колко е голям пчелина, 1 камера покрива 20-30 кошера. Вече зависи и на какво разстояние са един от друг.
    Как свързвате камерите с интернета,или ползвате друга система за връзка?

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз имам система за видео наблюдение с 8 камери. Рутера е свързан към HDR

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Рутера е свързан към HDR
    А кажи какво е това, че нещо неясно има тук.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •