Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2019
    Пчеларски район
    Сливен

Соларно Видеонаблюдение

Здравейте,

На скоро се сдобих със следната конфигурация за Соларно Видеонаблюдение: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie

Момчетата ми монтираха всичко и в момента работи прекрасно, обясниха ми, че инсталацията не иска никаква поддръжка и камерата харчи само 10-15W. Въпросът ми е ако някой има подобно наблюдение да сподели как се държи във времето, имал ли е проблеми? Аз питам малко след свършен факт, но доза успокоение ще ми дойде добре.

Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Пчеларски район
    Троян
    Моля те,дай няколко скрииншота от камерата в дневен и нощен режим.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Цитат Първоначално публикувано от petarivanov Виж публикацията
    Здравейте,

На скоро се сдобих със следната конфигурация за Соларно Видеонаблюдение: https://xpi.bg/solarni-sistemi/solar...deonablyudenie

Момчетата ми монтираха всичко и в момента работи прекрасно, обясниха ми, че инсталацията не иска никаква поддръжка и камерата харчи само 10-15W. Въпросът ми е ако някой има подобно наблюдение да сподели как се държи във времето, имал ли е проблеми? Аз питам малко след свършен факт, но доза успокоение ще ми дойде добре.
    Точно сега, в момента на усилена работа по пчелините, трудно някой ще ти отговори, но...
    Тия 10-15 W не са никак малко, като за 12 волтов консуматор от алтернативен източник на енергия, в случая соларна система. Голямата консумация идва от инфрачервената подсветка на камерата. Това може да ти е проблем зимно време, когато производството на соларния панел е по-ниско. Аз имам СОТ система с периметрова охрана с 8 датчика и един обемен за помещението, плюс централа, всичко - 12 W. Панелите ми са 2*275 W и 200 Ah акумулатор. Това ми е сметнато от специалист със специализиран софтуер, на базата на статистически измерени данни за слънцегреене на територията на страната. За всяка точка е различно и съответно произведената електроенергия на соларните панели е различно.
    Изказах горното мнение като лаик!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •