Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: Въпрос

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8

    Въпрос

    Здравейте колеги, тъй като от скоро се занимавам с пчеларство имам следния въпрос. Имам от 2016г. изградени пити и ползвани до 2018г., те са останали с мед и не знам какво да ги правя. Дали да ги поставя в нов кошер от отводка или да ги претопя.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Бих подхранил. Разпечатваш, драскаш с вилицата (разпечатването на захаросан мед е много ефективно и с малка газова горелка), пулверизираш с топла вода, ако е захаросан и слагаш зад преградната дъска. Може да се наложи да пулверизираш още 2-3 пъти, докато го изчистят. Внимавай, ако разпечатваш повече, за да не предизвикаш нападение. Не зная с какво количество пити разполагаш, но е хубаво да имаш медови пити в резерв, но ако са захаросани най-добре ги махай.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8
    Благодаря за коментара! Има само още един въпрос. Тъй като тези пити са останали, от когато дядо ми е гледал пчели и са около 25 - 30, мога ли да извадя меда от няклко пити(плодникови пити)?

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Едва ли някой може да ти даде еднозначен отговор, защото никой не знае какъв е медът в тези пити, нито с какво е подхранвал или третирал дядо ти. Лично, не бих ял мед от стари плодникови пити.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •