Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 51

Тема: Отводка

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21

    Отводка

    Приемам забележката,та Единия ми кошер бе готов да се рои и реших да направя отводка , реших да я направя нооо, зпочнах ииии греда неможах да открия майката сложих пило медна пита но майката не открих и реших да го затворя така с 4 пити пчели и четири рамкикакво ще последва в кошерите

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Приемам забележката,та Единия ми кошер бе готов да се рои и реших да направя отводка , реших да я направя нооо, зпочнах ииии греда неможах да открия майката сложих пило медна пита но майката не открих и реших да го затворя така с 4 пити пчели и четири рамкикакво ще последва в кошерите
    Ами този без майката ще чака да се излюпи и оплоди майката от маточника дето си оставил а другия с майката и маточниците най вероятно ще се укроти малко а може и да рой .

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Има ли опастност да избяга ,или да умре бе майка и ако нямам хубав маточник какво ще стане ?а за рой ще сложа про рои за всеки случай да съм спокоен

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    До сега си мислех, че глобалното затопляне е измислица, но щом пчелите вече се роят март април, работата е сериозна.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Аз съм нов в занаята и питам но днес бяха отвън на прелката по кошара и то много и затова реших да го направя ама тая рапица ги побърка наистина много като го отворих всичко беше пълно с пило прашец и мед какво трябваше да направя професор ch. Atanasofff????

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Аз съм нов в занаята и питам но днес бяха отвън на прелката по кошара и то много и затова реших да го направя ама тая рапица ги побърка наистина много като го отворих всичко беше пълно с пило прашец и мед какво трябваше да направя професор ch. Atanasofff????
    Не съм проф., аз съм хоби пчелар. Не знам къде пчеларстваш, но при твоето положение се слагат магазини, много магазини.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Аз искам отводки много отводки да стават хубави кошери с качествен мед

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Мен също ми е хоби и ми трябват добри съвети и мисля че туук има хора които ще помагат

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Аз искам отводки много отводки да стават хубави кошери с качествен мед
    Ами цепиш , на 8 ,на 16, на 32 .

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Мхмхм сега сериозно ако няма хубаво пило и няма майка какво ще стане

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •