Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 51

Тема: Отводка

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Мхмхм сега сериозно ако няма хубаво пило и няма майка какво ще стане
    За търтовка чел ли си. За силно семейство се сещам за един колега. Аве много силно семе йство казва, ама по едно време гледам молеца го натиснал .
    .

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Приемам забележката,та Единия ми кошер бе готов да се рои и реших да направя отводка , реших да я направя нооо, зпочнах ииии греда неможах да открия майката сложих пило медна пита но майката не открих и реших да го затворя така с 4 пити пчели и четири рамкикакво ще последва в кошерите
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Помагай на Кехайов в другата тема.



    Копуваш си една ХР първо и я приковаваш към един магазин.Ако имаш свободен кошер дърпаш тоя с пчелите и слагаш новия на негово място.Слагаш му магазина с ХР и почваш да стръскваш рамките докато намериш майката.След като я намериш прехвърли всичките рамки без 4 една с излизащо,една с открито ,една с перга и една с мед и стръскай 2 рамки с пчела където е откритото пили.В кошера без майка допълни със сухой рамки.Слагаш капака и слагаш кошера с майката над него.Като ти почне акацията махни 2 рамки с излизащо и една с 12 дневно добавяш го на старата майка и махаш кошера на далеко.На тоя с новата майка добавяш 2 магазина след 6 дена още един шахматно...Доволен ли сте Модернизаторе.По голяма фантазия нямам на первай ракийка съм,че бачкам за пабеду.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Почти нищо не разбрах...

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Почти нищо не разбрах...


    Е то остава от първия път да разбереш.Макар,че се старах тоя път да е по лесноКолега ти от къде си,че толкова рано са ти в роево ако не е тайна де,а и не си ми длъжен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    От равда морето

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Незнам дали бяха в роеводнес ама беше грубо отвън пред кошера обясни ми го по просто и без съкръщения

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Незнам дали бяха в роеводнес ама беше грубо отвън пред кошера обясни ми го по просто и без съкръщения
    Роевото е най лесно висят отвън ама висят и при жега при роево имаш маточници бая имаш малко отворено пило почти няма яйца.Обикновено са задръстени с прашец и нектар и пило от пет рамки нагоре.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    15.04.2019
    Мнения
    21
    Добре а сега това което днес направих и незнам къде е майката какво ще стане с другия кошер ако няма маточници заложени и пило ще си направят ли те или ще се получи така наречената търтовка

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Незнам дали бяха в роеводнес ама беше грубо отвън пред кошера обясни ми го по просто и без съкръщения
    https://www.vbox7.com/play:28421abea2 Така ли бяха?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Kehayovv Виж публикацията
    Незнам дали бяха в роеводнес ама беше грубо отвън пред кошера обясни ми го по просто и без съкръщения
    Днес беше първия подходящ ден от последните дъждовни, та за това е било толкова "грубо", аз бих го нарекъл приятно за окото. Мислех да снимам и покажа, но имах по-важни работи за вършене. Инак прочитайки отгоре-отгоре постовете в темата, бих казал, че не е проблем за пчелите да снасят в медови пити. Слагай два магазина и в тях плодникови пити, така, че да се получи втори плодник. Имай предвид обаче, че разстоянието между питите по височина е по-голямо от обикновеното, което в това време на усилен градеж, може да ти създаде дискомфорт при следващи твои действия, въпреки всичко това е нещото, което ще те избави от "беди". Слагай им достатъчно рамки за градеж било нови, било строителни!

    ПП Сега видях, че малко съм омесил постовете с "медовите пити", но ...

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •