Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 27

Тема: Дали е АГ ?

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ама е най сигурен за заплащане(само диагноза[бандерол) да има]
    Ъъъ, не схващам.
    П.П. А сега зацепих.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За мен също не е глинец.Ако няма мед февруари работата по намирисва на пулверизатор.При моята смъртност медът беше не покътнат.А сега по сериозно.Според мен са влезли в третата година и са гонили бройка.Зазимени слаби отводки които са дали фира ако ги е държала на два корпуса без много запаси.Интересно е също дали и ще връща пари по ДеМиСа.Хубаво беше и ние да видим рамките,че с тия апартаменти вече много не вярвам на медии.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Според мен е гнилец!..........само че не американски, а пчеларо-програмистки.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Показаха за няколко секунди, три рамки в един кошер от 160. Как съдите смело ми е чудно? Има много неизвестни. Една положителна проба за гнилец и ала бала наблюдения. Жената иска проби за диагноза. Това ще определи мерките. Защо се мотат тези с бюджетните заплати? Имало схеми! При схема, бучи ли се по всички медий и инстанций? Може да не е гнилец или можа де са няколко причини. Спорд мен, Калин в послеписа е написал добре! Американски гнилец, в толкова кошери, няма как да не се види миналото лято, ако пчелари и наблюдаващ ветеринар са си вършили работата. Това е минало и си има виновни за него. Сега, кой не си върши работата? Има положителна проба, сигнал от преди два месеца, съмнения за силно заразна болест в много кошери, пчелите са активни, а се стига до телевизия и ”елате да си свършите работата най-сетне”. Това е жалкото в случая!!!

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Показаха за няколко секунди, три рамки в един кошер от 160. Как съдите смело ми е чудно? Има много неизвестни. Една положителна проба за гнилец и ала бала наблюдения. Жената иска проби за диагноза. Това ще определи мерките. Защо се мотат тези с бюджетните заплати? Имало схеми! При схема, бучи ли се по всички медий и инстанций? Може да не е гнилец или можа де са няколко причини. Спорд мен, Калин в послеписа е написал добре! Американски гнилец, в толкова кошери, няма как да не се види миналото лято, ако пчелари и наблюдаващ ветеринар са си вършили работата. Това е минало и си има виновни за него. Сега, кой не си върши работата? Има положителна проба, сигнал от преди два месеца, съмнения за силно заразна болест в много кошери, пчелите са активни, а се стига до телевизия и ”елате да си свършите работата най-сетне”. Това е жалкото в случая!!!
    Имаш право от три пити не може да се съди.Но от първия пост де прочетох разбрах, че е взето проби от живите а те са под 5% от зазимените тоест 153 са умряли и тези които са отворени от тях са без пчели и мед с минимален подмор 50-200 гр.. По принцип се взима проба от засегнато пило а в тези кошери не е имало пчели по питите а какво остава за пило.Не че не може да се установи наличие на спори, но аз се чудя дори и да се установи как са умряли като АГе болест на пилото къде са пчелите и медът не може 50 до 200 гр.подмор да изнесат всичко.А и наличието на спори трябва да мине някаква граница за да се прояви заболяване.
    Чудна работа ако е АГ по мое мнение нито съм чувал нито съм чел за смрътност от АГ на 95% в пчелин с относително голям брой семейства през зимата и на Есен всичко добре и в края на Зимата положението е зле.Дано никой няма такава смрътност но аз съм скептичен за АГ при тези обстоятелства.Но това си е мое мнение.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Дори и да е АГ едвали би поразил толкова кошери едновременно,пък и останах с впечатлението че пчелите са умрели от глад

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Имаш право от три пити не може да се съди.Но от първия пост де прочетох разбрах, че е взето проби от живите а те са под 5% от зазимените тоест 153 са умряли и тези които са отворени от тях са без пчели и мед с минимален подмор 50-200 гр.. По принцип се взима проба от засегнато пило а в тези кошери не е имало пчели по питите а какво остава за пило.Не че не може да се установи наличие на спори, но аз се чудя дори и да се установи как са умряли като АГе болест на пилото къде са пчелите и медът не може 50 до 200 гр.подмор да изнесат всичко.А и наличието на спори трябва да мине някаква граница за да се прояви заболяване.
    Чудна работа ако е АГ по мое мнение нито съм чувал нито съм чел за смрътност от АГ на 95% в пчелин с относително голям брой семейства през зимата и на Есен всичко добре и в края на Зимата положението е зле.Дано никой няма такава смрътност но аз съм скептичен за АГ при тези обстоятелства.Но това си е мое мнение.
    Гоше, както се знае при заболяване от АГ, ларвите умират след запечатване, да обаче, то не може да бъде почистено от пчелите. Нали така?! Пчелното семейство се "топи" и остава продрано пило, което си стои там, дори и след смъртта на семейството и нападение с разграбване от оси и пчели.
    Това е моя хипотеза, на база личен опит. Та мисълта ми е, че може да има такова останало пило, а мед да няма заради късно есенно нападение, но всичко са догатки на база четеното и интервюто. Да, има и "компетентно" мнение на пчелар, но..

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз, някъде писах ли ви да се молите, да не ви навестява? Не е АГ. Остава пило, но не е със симптомите на гнилеца, а е сухо.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз, някъде писах ли ви да се молите, да не ви навестява? Не е АГ. Остава пило, но не е със симптомите на гнилеца, а е сухо.
    Е, добре де и ти ли така - от септември, та чак доооо обедните новини - майтап, до пролетта не си стъпвал на пчелина.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, добре де и ти ли така - от септември, та чак доооо обедните новини - майтап, до пролетта не си стъпвал на пчелина.
    Не е тъй. А и при колежката както казах и по - горе се вижда, че пчелина е поддържан. Поне външно така изглежда. Не вярвам да не са поглеждали и в кошерите. Но отново има противоречие. В моя случай винаги е имало прекалено много мед, докато тук се каза, че липсва. Пилото е сухо и въпреки, че няма пчели остава за по - дълго време. Остава мравките и осите да са работили яко, но все пак ще остане някой кошер в който да не са успели да го изнесат. Друго което също ме накланя и в другата посока, че наистина не е поглеждан пчелина е късното установяване на мора. Трябваше стетоскопа да се използва по - често. Аз, знаех за всеки един загинал кошер при проверките ми през 3-4 дни.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •