Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Въпрос

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2019
    Мнения
    8

    Въпрос

    Здравейте, тъй като обмислям да си купя Пест Рипелър с честота 50 Hz (уред за прогонване на вредители на Топ шоп https://www.topshop.bg/unishtojitel-...zachi-komplet/), защото имам големи проблеми с насекомите в къщата. Притеснява ме това че кошерите са разположени на около 15-20 метра от къщата и не искам да навредя на пчелите. Може ли някой да сподели, ако има опит с такива неща, дали ще има негативен ефект от такъв уред върху пчелите.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Имам два подобни уреда. Единия трябваше да изгони плъховете от тавана.Другия да пази да не влизат в гаража.След три месеца чакане сложих отрова на тавана и плъховете изчезнаха.В гаража заложих капан и си завъдих котарак.
    Та не можах да се убедя в ефективността на тая техника.За мое съжаление и досадните насекоми се влияят само от химията.
    Още са включени и двата уреда, но само от инат, да не си призная , че са ме изпързаляли. Може пък и да оказват някакво влияние?!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Имам два подобни уреда. Единия трябваше да изгони плъховете от тавана.Другия да пази да не влизат в гаража.След три месеца чакане сложих отрова на тавана и плъховете изчезнаха.В гаража заложих капан и си завъдих котарак.
    Та не можах да се убедя в ефективността на тая техника.За мое съжаление и досадните насекоми се влияят само от химията.
    Още са включени и двата уреда, но само от инат, да не си призная , че са ме изпързаляли. Може пък и да оказват някакво влияние?!
    Явно оказват. На теб.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Г-н Матеев,защо редовно ме блокват във вашия форум по някаква причина?Трябват ми часове да влезна след първа страница.Кажете ако ви преча? То форуми и фейс групи дал господ.Шегувам се разбира се,но вярвам не ме блоквате вие.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Г-н Матеев,защо редовно ме блокват във вашия форум по някаква причина
    Като следя Матеев колко често влиза във форума, ще ти отговори, ама друг път. Вервай ми.

    Казах ти - никой не те блоква - нещо сам се блокваш.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като следя Матеев колко често влиза във форума, ще ти отговори, ама друг път. Вервай ми.

    Казах ти - никой не те блоква - нещо сам се блокваш.


    Да,но по някаква причина ми се нарушава правата на словото и печата.Аз когато с една каса бира и 2 щафети салама съм ходил на баракидите пеша от Дупница до Софето някой хора още нябаха грамотни./Данче Друмевски/Ама и бирата беше бира и салама си беше салам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да,но по някаква причина ми се нарушава правата на словото и печата.Аз когато с една каса бира и 2 щафети салама съм ходил на баракидите пеша от Дупница до Софето някой хора още нябаха грамотни./Данче Друмевски/Ама и бирата беше бира и салама си беше салам.
    То добре, че и белия прах не е бил толкова модерен, че...

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То добре, че и белия прах не е бил толкова модерен, че...


    Имам алиби не съм напускал Софето по време на черните сакове.Аз мой да съм мързелив и слаб на акъль,но не съм лъжец/Данче Друмевски/.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като следя Матеев колко често влиза във форума, ще ти отговори, ама друг път. Вервай ми.

    Казах ти - никой не те блоква - нещо сам се блокваш.
    Ти му го спести, ама аз да си му го кажа, след като се ожали на Матеев, да пробва и при арменския поп
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ти му го спести, ама аз да си му го кажа, след като се ожали на Матеев, да пробва и при арменския поп


    Аз му звъннах преди това за застраховка.Майтапя се Бараче.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •