Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 56
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами по мое мнение 80лв. - 350лв. и 4-10междурамия са крайностите за това време на годината а аз съм фен на Буда
    ,, Истината е по-средата" тоест мисля, че 20лв. на рамка + миналогодишна майка, си е нормална средна цена ама разбира се за обикновени пчели които не са с расова принадлежност плод на дългогодишна работа.
    Ама знам ли Бай Боян тия дни хубаво каза,,Продавача казва цена а купувача дали ще има сделка" ама всеки си знае колко му струват пчелите и в каква кондиция са му та това се отнася за всяко животно.
    Последното написано е най вярно.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дай му жокер де.
    Кой съм аз да го оценям??????

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цената на кошерите се срина при тази цена на меда. Познати които се отказаха едвам ги продадоха на 120 а единият ги купи на 300 преди 2 години.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Momcheto Виж публикацията
    Здравейте,
    Нов съм във форума имам нужда от съвет дали да купя отводки или цели семейства.Ходих на огледи на няколко пчелина и всеки казва за неговите,че са мн.силни ама не съм сигурен дали са искрени,и поради тази причина се колебая м/у семейства и отводки тъй като знаете не са никак евтини целите семейства. Като ми отваряха кошерите казват,че са силни но пчелите малко на брой мн.мудни а майката едва едва ходи.
    Аз нямам опит в отглеждането на пчели но имам 3 бр. Дадан блат на 10 рамки,и мн.искам да отглеждам.

    Който може нека даде съвет
    Предварително благодря
    Здравей!
    Моето мнение е категорично - вземи си две семейства сега и веднага. Може да случиш на човек дето ще те поизлъже /майната му, казваш/, може да случиш на добронамерен - Божа работа. Ти няма да се циганиш и късмета ще бъде с теб. Гледаш да има открито пило - равно и добре наредено, майката да ти я покаже да я видиш, прашец да видиш че са вкарали и наредили. Изградени рамки искай, колкото повече толкова по-добре, черни не ти трябват, ама ако има пило и прашец по тях - вземай. Искай и магазинни изградени да ти даде, поне по 3-4-5 на семейство. Тва е - почваш, лека полека, без да ги тормозиш, ще опиташ собствен мед таз година и една отводка ще направиш да са ти пълни сандъците за на зима.
    Успех!

    П.п. А да - два като минимум, ако искаш или ако намериш на изгодно според теб - 3-4-5 също става.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Кой съм аз да го оценям??????
    Май не ми разбра мисълта. Човека се чуди за развитието. На 3-4 или 10, та ти като майстор да му дадеш мнение на колко са реално +- 1-2.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Май не ми разбра мисълта. Човека се чуди за развитието. На 3-4 или 10, та ти като майстор да му дадеш мнение на колко са реално +- 1-2.
    Аз ако съм майстор ще оправям на всичките зад....те . Виж сега, може да се обърнеш към някой потомствен пчелар написал десетина книги да ти даде точен отговор.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2019
    Мнения
    14
    Здравейте,
    Аз вече реших какво ще взема
    Миналогодишни отводки на 5 рамки.
    Майката е карника
    Какво мислите?

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Momcheto Виж публикацията
    Здравейте,
    Аз вече реших какво ще взема
    Миналогодишни отводки на 5 рамки.
    Майката е карника
    Какво мислите?
    Ей това ми прозвуча,като...

    "Майка негърка,баща грък рибар"-Това е описание на английски национал от преди 40 години.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Momcheto Виж публикацията
    .
    Майката е карника
    Какво мислите?
    Словенска или австрийскиа

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2019
    Мнения
    14
    Пчеларя който ми препоръчаха каза,че той си ги произвежда сам не били вносни
    Българска медоносна (карника)

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •