Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 44
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Май не съм се изразил праавилно, не целя тази година 50бр. семейства, но мнооого ми помогнахте, особено гурутата във форума! Евала! Чета форума от как се запалих по пчелите амаа да чета 10 страници в тема Х за отговор на първи пост... Ми не, не е спам!

    edit: Ако и на пчелина само от лаф го докарвате... ми объркали сте професията, а има къде къде по добра доходна работа - Тра-ла-ла - Устна консултация хх лв.

    Да те е срам пчелар да си...

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Май не съм се изразил праавилно, не целя тази година 50бр. семейства, но мнооого ми помогнахте, особено гурутата във форума! Евала! Чета форума от как се запалих по пчелите амаа да чета 10 страници в тема Х за отговор на първи пост... Ми не, не е спам!

    edit: Ако и на пчелина само от лаф го докарвате... ми объркали сте професията, а има къде къде по добра доходна работа - Тра-ла-ла - Устна консултация хх лв.

    Да те е срам пчелар да си...
    Трала ла,трала ла без запасна майка нямя пара.За сефте се случва мин. на натравянията МН да отпуска пари за търтовки и запасни майки и най вече за Био.Според мен за БИОтъртовка субсидията трябва да е двойна.Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ама който , дали знае, че само с ядене не става-требе и акъл.
    Верно ли е това нещо,че без храна не става?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Май не съм се изразил праавилно, не целя тази година 50бр. семейства, но мнооого ми помогнахте, особено гурутата във форума! Евала! Чета форума от как се запалих по пчелите амаа да чета 10 страници в тема Х за отговор на първи пост... Ми не, не е спам!

    edit: Ако и на пчелина само от лаф го докарвате... ми объркали сте професията, а има къде къде по добра доходна работа - Тра-ла-ла - Устна консултация хх лв.

    Да те е срам пчелар да си...
    Ако искаш да получиш някакви знания, просто помоли колегите да ги дадат, а не да ги назидаваш още от първите си постове.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zx7r Виж публикацията
    Би ли пояснил, какво не одобряваш в плана на колегата? Ще съм благодарен, за което!
    Какво да пояснявам, трябва да взема да напиша рецепта за отводки, май. Има 3-4 теми за отводки- кеф ти ранни, кеф ти късни. Четеш и действаш.
    пп. Цепене на 5, 6, 7 отводки става само във форума, не и на пчелина.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Май не съм се изразил праавилно, не целя тази година 50бр. семейства, но мнооого ми помогнахте, особено гурутата във форума! Евала! Чета форума от как се запалих по пчелите амаа да чета 10 страници в тема Х за отговор на първи пост... Ми не, не е спам!

    edit: Ако и на пчелина само от лаф го докарвате... ми объркали сте професията, а има къде къде по добра доходна работа - Тра-ла-ла - Устна консултация хх лв.

    Да те е срам пчелар да си...
    Е, де, е, де, потърси форум без такова явление - колко ще намериш такива? Където има такива форуми, има и сериозен финансов ресурс, налят във тях с оглед интензивно администриране и елиминиране на спама. Даром никой нищо не дава, даже мама на тате. Както казва админа - каквито сме ние, такъв ни и форума. Пчеларите пък са такива, какъвто е народа, от който произхождат. По същата причина такава ни е и държавата. Такива ми ти работи. И нека да не забравяме - каквото повикало - такова се обадило.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    първи пост... ...
    Колега, малко ти е къс ластика..., но то си е за твоя сметка! На въпроса. Хубаво е да опишеш и пашата в района. Без да я знам ще споделя мнение. Аз не бих бързал и не бих заложил на слаби отводки. Инвентар предварително осигурен!!! На силния, бих му сложил втори корпус с основи, когато направи 6 пълни рамки с пило(не ти знам и пчелите!!!). Ще ти трябват изградени пити. Ако има слънчоглед или добра паша през Юли, върни мин.50 дни и някъде там ще ги разцепя на гол рой. Има достатъчно изписано как се прави и какво следва. Към датата на разцепване трябва да са с много пчели. Най-добре в предроево!!! Ако не са достатъчно пчелите, няма да получиш пълния ефект на практиката. За да ги докараш до много пчели, работи от сега. Ако някой не е готов, не го цепи. Ако са няколко, направи сборна силна отводката(4-5 пити пило и допълнително адекватно количество пчели). С достатъчно подхранване, всички ще градят и ще влязат в Юли способни да трупат мед. 7-10 дни преди пашата спри сиропа. Ако можеш 1 път седмично да сипваш нека виси и суха храна над главите им. Важно е максимално да се множат и градят. Всичко това, е добре да се изпълни с готови оплодени майки!!!! Нямаш време за губене и място за риск от незавърнала се майка. Има подробности но става учебник. На две години си!!! тепърва ще се учиш да работиш с повече кошери. Ударното умножаване, често води до зимна смъртност на отводките, което за мен е неприемливо. Важно е да не изпуснеш пчелите(роене!). Ще ти трябват. Това е моето предложение. Така може да ги удвоиш или почти, но ще имаш достатъчно силни семейства за зимата, за да продължи успешно плана през следващата пролет. Всичко написано е според моя район. Твоя... не го знам. Въоръжи се с повече търпение и по-ведро... Успех!

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Здравейте, Днес Отворих най силния си кошер за който беше темата от начало, благодаря на всички за мненията, дори и на шегаджиите. Кошера ДБ до преди седмица беше с миналогодишния си магазин МК медови (много доволен от резултата за миналата година) днес го прегледах и установих 8 рамки с пило (разно възрастово) меден венец 1, 2 пръста(пресен) + 1 рамка магазинна, която е строителна със запечатан мед и изградени далаци и снесена. Взех две рамки със запечатано пило на 90% и ги качих на втори корпус ДБ (по средата). На долния корпус сложих ВО на втора и девета рамка, а втория корпус запълних с ВО. Оставих и МАГАЗИНА от миналата година пълен на 40-50%. Стана на 3 етажа. На последния етаж е хранилката с твърда храна и сироп захар:вода 1:1.
    Моля отговаряйте по бързо за евентуална грешка!
    Да отбележа: Нито един от моя род е бил пчелар.
    Благодаря,
    Поздрави!

    Още един въпрос:
    Едно семейство МК му дадох рамка от магазина на това силно семейство, което беше центрофужено и сега е само търтеево пило цялата рамка като слънце... Какво да правя с това семейство? (на 4рамки + 1 100% търтеево...) Миналата година май месец имаше самосменни маточници, от които направих много хубава отводка... знам, че майката е много стара... Този кошер в момента е на един корпус МК 10 пчели.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    ......
    Пише се корпус-ЛР.а не МК

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пише се корпус-ЛР.а не МК
    Туй по първия въпрос а по втория
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •