Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 44
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Имам семейства с такива пити и са си живи.
    Определено кристализиралите пити са проблем през зимата,а през пролетта възпрепятстват развитието на пилото.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от symp Виж публикацията
    Ако въпроса е към мен? При положение, че искам да правя отводки дали целта ми е мед или разширяване на пчелина?
    Съжалявам да го кажа, но 80% от постовете във форума са спам...
    Главната ми цел е 50бр. добре развити семейства - толкова ми стига, не искам да чувам за програми, не искам финансова помощ, статистика от пчелари програмисти, смъртност и т.н.

    Поздрави!

    Ако ще ставаш пчелар с четене тук-забрави. Форума не е учебник.
    Главната ти цел е малко трудно достижима с наличните семейства. Дори и да си купиш майки, ще закъсаш с изградените рамки.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако ще ставаш пчелар с четене тук-забрави. Форума не е учебник.
    Главната ти цел е малко трудно достижима с наличните семейства. Дори и да си купиш майки, ще закъсаш с изградените рамки.
    Зависи какво стои в междуущното пространство и как се използва? Форума е пълен с важни неща, които и в книгите ги няма, въпреки, че в повечето случаи, както и в този, първо се захващаме за спама. Когато си паднал в океана и не искаш да се удавиш, най - малкият проблем ще са ти водораслите, които ти се мотат по краката и ръцете.
    Целта трудно достижима? Защо да е? В зависимост колко е голяма целта, то толкова средства и усилия ще се вложат в нея. Като се добави и комбинативен ум и всичко става за една пролет.
    Тук ми дойде една идея. Срещу добро заплащане правя план, набавям материалите и правя пчелин до ключ.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Целта трудно достижима? Защо да е? В зависимост колко е голяма целта, то толкова средства и усилия ще се вложат в нея.
    Цел- голяма , ама средства малки .----"Как предлагате да действам със този на 7 рамки пило - отводка с майката на 2 рамки запечатано пило или да сложа още един корпус ДБ + 10 рамки и да изчакам да се развие и след акацията да взема майката с 2 рамки пило и да изчакам да направят маточници и да го цепя на 5, 6, 7 отводки?"
    пп. за комбинативния ум -незнам.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Цел- голяма , ама средства малки .----"Как предлагате да действам със този на 7 рамки пило - отводка с майката на 2 рамки запечатано пило или да сложа още един корпус ДБ + 10 рамки и да изчакам да се развие и след акацията да взема майката с 2 рамки пило и да изчакам да направят маточници и да го цепя на 5, 6, 7 отводки?"
    пп. за комбинативния ум -незнам.
    Ха, ха...Атанасов, аз говорех за себе си бре. Аз имам всичко това описано от мен. Сега, който не може - да не се захваща.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ....Сега, който не може - да не се захваща.
    Ама който , дали знае, че само с ядене не става-требе и акъл.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Цел- голяма , ама средства малки .----"Как предлагате да действам със този на 7 рамки пило - отводка с майката на 2 рамки запечатано пило или да сложа още един корпус ДБ + 10 рамки и да изчакам да се развие и след акацията да взема майката с 2 рамки пило и да изчакам да направят маточници и да го цепя на 5, 6, 7 отводки?"
    пп. за комбинативния ум -незнам.
    Би ли пояснил, какво не одобряваш в плана на колегата? Ще съм благодарен, за което!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Зависи какво стои в междуущното пространство и как се използва? Форума е пълен с важни неща, които и в книгите ги няма, въпреки, че в повечето случаи, както и в този, първо се захващаме за спама. Когато си паднал в океана и не искаш да се удавиш, най - малкият проблем ще са ти водораслите, които ти се мотат по краката и ръцете.
    Целта трудно достижима? Защо да е? В зависимост колко е голяма целта, то толкова средства и усилия ще се вложат в нея. Като се добави и комбинативен ум и всичко става за една пролет.
    Тук ми дойде една идея. Срещу добро заплащане правя план, набавям материалите и правя пчелин до ключ.


    Тук съм на 2 00 00 000 2% съгласен със теб,Само моите мнения да прочетеш и ще знаеш 80% как не трябва да се пеларства.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук съм на 2 00 00 000 2% съгласен със теб,Само моите мнения да прочетеш и ще знаеш 80% как не трябва да се пеларства.
    И аз съм на същият процент съгласен с теб. За първия процент става въпрос.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз съм на същият процент съгласен с теб. За първия процент става въпрос.


    Няма да лъжеш ти не пиеш бира.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •