Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ОТ КЪДЕ ПРЕДПОЧИТАМ ДА СИ КУПУВАМ МАЙКИ/ОТВОДКИ

Гласували
67. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ

    2 2.99%
  • ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ С АВТОРИТЕТ

    10 14.93%
  • ОТ НЕЛИЦЕНЗИРАН БГ ПРОИЗВОДИТЕЛ. ЗАЩОТО:

    10 14.93%
  • a) понеже е по-евтино

    2 2.99%
  • b) вече не вярвам на лицензираните

    7 10.45%
  • c) получавам по-добро качество

    16 23.88%
  • КУПУВАМ ГИ ОТ ЕС С ДОКУМЕНТИ

    4 5.97%
  • a) редовно купувам майки за подмяна на старите

    0 0%
  • b) купувам единствено генетичен материал

    3 4.48%
  • c) за да пробвам нещо различно

    5 7.46%
  • ПРАВЯ СИ ГИ САМ. ЗАЩОТО:

    35 52.24%
  • a) ми е по-евтино

    15 22.39%
  • b) имам много кошери и плащам на работник (член от семейството)

    2 2.99%
  • c)моите са най-хубави

    25 37.31%
  • d) пчелите сами си ги правят

    22 32.84%
  • КУПУВАМ:

    5 7.46%
  • a)майки и/или отводки

    6 8.96%
  • b)генетичен материал

    8 11.94%
  • c) случайни майки за "опресняване" на кръвта

    7 10.45%
  • ДРУГО

    2 2.99%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    1. ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ
    2. ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ С АВТОРИТЕТ

    Щом втория е с Авторитет, трябва ли да се разбира, че първия е без Авторитет?

    От резултатите ясно се вижда, че точно един „пчелар” предпочита да си купи майки без авторитет.
    В същото време точно един е уточнил – защо? – отговорил е „получавам по-добро качество!!!

    Странното е че връзката м-у двата отговора на въпросите „от кого?”, и „защо?”, може да я направи само Админа и евентуално, модовете!!!
    Или въпроса „ЗАЩО?”, т.е. пояснението „ЗАЩОТО:” се отнася само за „ОТ НЕЛИЦЕНЗИРАН....”

    Към първите а), б), с), да се добави д) защото съм по програма, и е) познавам му качеството или имам добри отзиви ( вместо горния Авторитет ), а може и само заради авторитет.

    Та ако не можем да прецизираме текста на една анкета, какви ли майки ще можем да произвеждаме?

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    1. ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ
    2. ОТ ЛИЦЕНЗИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ С АВТОРИТЕТ

    Щом втория е с Авторитет, трябва ли да се разбира, че първия е без Авторитет?

    От резултатите ясно се вижда, че точно един „пчелар” предпочита да си купи майки без авторитет.
    В същото време точно един е уточнил – защо? – отговорил е „получавам по-добро качество!!!

    Странното е че връзката м-у двата отговора на въпросите „от кого?”, и „защо?”, може да я направи само Админа и евентуално, модовете!!!
    Или въпроса „ЗАЩО?”, т.е. пояснението „ЗАЩОТО:” се отнася само за „ОТ НЕЛИЦЕНЗИРАН....”

    Към първите а), б), с), да се добави д) защото съм по програма, и е) познавам му качеството или имам добри отзиви ( вместо горния Авторитет ), а може и само заради авторитет.

    Та ако не можем да прецизираме текста на една анкета, какви ли майки ще можем да произвеждаме?
    Всичките майки са един дол дренки и затова и никой няма да ми отговори на поставения по - горе въпрос.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ухаааа. Примера ти е много неподходящ в случая. Не знам как си стигнал до това мнение, но...
    . А моята логика е, че ако не знаеш за какво ти е такава майка, то тя наистина не ти е нужна, освен ако не си правиш епоксидно украшение(горе долу по идея на Друмев) . Освен да знаеш за какво ти е трябва да имаш и знания и умения да я ползваш иначе бързо ще и се нарадваш. Та така го разбирам, но ти предполагам го знаеш това. Все едно да си купя нож от теб, за да си режа вестници, но поръчвайки го да не ти казвам за какво ми е, схвана идеята.всеки да си прави нещата в които е добър, дали има лиценз или не, не ме грее. Иначе чест и адмирации за ножовете.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    . А моята логика е, че ако не знаеш за какво ти е такава майка, то тя наистина не ти е нужна, освен ако не си правиш епоксидно украшение(горе долу по идея на Друмев) . Освен да знаеш за какво ти е трябва да имаш и знания и умения да я ползваш иначе бързо ще и се нарадваш. Та така го разбирам, но ти предполагам го знаеш това. Все едно да си купя нож от теб, за да си режа вестници, но поръчвайки го да не ти казвам за какво ми е, схвана идеята.всеки да си прави нещата в които е добър, дали има лиценз или не, не ме грее. Иначе чест и адмирации за ножовете.
    бАРКОВ, я си разчопли мозъка и помисли малко, знам, че мислиш добре. Това което си написал тук не знам с кой дял от мозъка си го измислил? Предполага с този на който си седнал. Както казах примера ви е неподходящ за случая.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    бАРКОВ, я си разчопли мозъка и помисли малко, знам, че мислиш добре. Това което си написал тук не знам с кой дял от мозъка си го измислил? Предполага с този на който си седнал. Както казах примера ви е неподходящ за случая.


    Него разчете май.Нож,хартия.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    Разцъках малко и никъде не срещнах текст : лицензиран производител на овце продава .....

    Ами тя нашата пчела по-животно от животните била- мамка му.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    бАРКОВ, я си разчопли мозъка и помисли малко, знам, че мислиш добре. Това което си написал тук не знам с кой дял от мозъка си го измислил? Предполага с този на който си седнал. Както казах примера ви е неподходящ за случая.
    Айде да почнем от някъде, ти какво очакваш да купиш за 240лв,като майка,за какво ще я ползва.
    Ако трябва мести мненията.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Айде да почнем от някъде, ти какво очакваш да купиш за 240лв,като майка,за какво ще я ползва.
    Ако трябва мести мненията.
    По този въпрос съм говорил много пъти. С какво тази майка с цена 240 лв. ще е по добра от някоя от моите майки или твоите? Ама, ако сме я поставили в еди какви си ръце? Е какви ръце? Поставяш я в кошера на най - калпавия пчелар и прави чудеса, ако е наистина добра или поставена в кошера на най - добрия майстор, но не прави нищо. Всичко зависи от прекалено много фактори, които както казах съм ги споделял. Все за какви ли не майки говорим тук из форумите, а накрая сме пак на една височина всичките. Е да, някой лъжат повече. Но в повечето случаи добивите ни се доближават. Ако някой има повече добив, то това не се дължи на майките му, че са от 240 лв., а че са имали предпоставки за по - добра паша.
    Сега конкретно на въпроса ти. Искаш да каже, че тази така въздигната майка трябва да я използвам не да ми пълни кошера с пило, а да я използвам за разплод и от този разплод да си напълня пчелина с добри майки. Да, да, ама не. 25х50х25. Но коя от тези се пита в задачката?

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Не ме разбирай погрешно, тази майка не е за мен или теб или други такива с 30-40кошера. Имах предвид че не е майка за медодобив, което и ти потвърди. Който не му трябва, еми да не купува.Ако някой си мисли че като даде за майка 240лв тя ще му събере много мед, еми аз залагам че няма да стане. За процентите сме ги коментирали нямам против, общо взето е така. В крайна сметка нали знаеш кой е виновен за баницата.
    Аз майки от 240 лв за сега няма да купя,но се радвам че има кой да ги предлага, това е алтернатива.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Не ме разбирай погрешно, тази майка не е за мен или теб или други такива с 30-40кошера. Имах предвид че не е майка за медодобив, което и ти потвърди. Който не му трябва, еми да не купува.Ако някой си мисли че като даде за майка 240лв тя ще му събере много мед, еми аз залагам че няма да стане. За процентите сме ги коментирали нямам против, общо взето е така. В крайна сметка нали знаеш кой е виновен за баницата.
    Аз майки от 240 лв за сега няма да купя,но се радвам че има кой да ги предлага, това е алтернатива.
    Няма да коментирам повече. Само ще кажа - аз предлагам майки по 250 лв., да не казвам повече. Ха сега, дано има будали, че да си поръчат. Аз ще изпълня поръчките на всички.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •