Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 116 от 239 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126166216 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,151 до 1,160 от общо 2387
  1. #1151
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Наистина, кошерите се гледат март, ако годината е нормална . А за тази можем в март да преброим загубите от глад . Аз направих ротация, средно имам по 2 / 3 пити пило . Питките са върху рамките .Трудно, но сигурно против студа . Сега ще се види, кой гледа кошери по календара на стената, а не по календара на ПЧЕЛИТЕ . И накрая ще повторя- ТОВА КОЕТО ПИШЕ ПО КНИГИТЕ, НЕ СЕ РАЖДА НА ПОЛЕТО !
    Много поучителен пост. Всички трябва да го прочетат и да видят колко истина блика от него.

  2. #1152
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Наистина, кошерите се гледат март, ако годината е нормална . А за тази можем в март да преброим загубите от глад . Аз направих ротация, средно имам по 2 / 3 пити пило . Питките са върху рамките .Трудно, но сигурно против студа . Сега ще се види, кой гледа кошери по календара на стената, а не по календара на ПЧЕЛИТЕ . И накрая ще повторя- ТОВА КОЕТО ПИШЕ ПО КНИГИТЕ, НЕ СЕ РАЖДА НА ПОЛЕТО !
    Така е,аз също свърших тази работа. Изчистих дъната,има слабички има и силни.Имат и питки 2кг.над рамките с витамини.Мед имат за още една зима .За сега съм доволен.При основния преглед ще се види тогава какво е положението,нека се стопли времето.

  3. #1153
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Човек се учи докато е жив!!!
    Бряях -умно момче. Все едно сина ми да ме учи как съм го правил.Сопри се малко, сентенцията ти е вярна, но това, което пишеш, съм го чел преди още да се родиш.

  4. #1154
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Правил си ти, ама кефа си! Ако знаеше, че ще стане- да е жив и здрав! Сега щеше да си оракул.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #1155
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Винаги може по-добре.

  6. #1156
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    ....
    Интересно. Вижда се дори какво се случва с ларвите, които не искат да се развиват.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #1157
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Бряях -умно момче. Все едно сина ми да ме учи как съм го правил.Сопри се малко, сентенцията ти е вярна, но това, което пишеш, съм го чел преди още да се родиш.
    Книгите показват на човека, че неговите така оригинални мисли не са нищо ново. Ейбрахам Линкълм

  8. #1158
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Днес забелязах че бадемите са цъфнали яко .

  9. #1159
    При нас бадемите са цъфнали от седмица, от два дни забелязвам и сливи цъфнали. Има цъфнали нарциси а днес се изненадах когато видях зюмбюли цъфнали. Луда година дано няма изненадани особено колегите който ще погледнат кошерите си края на март ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #1160
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    При нас само бадемите , сливите / джанки / са напъпили яко до 2-3 дни и те ще цъфнат.

 

 
Страница 116 от 239 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126166216 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •