Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 239 ПърваПърва ... 242505152535462102152 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 2387
  1. #511
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    Като се заговори за прогнози кой сайт е най точен според вас.

  2. #512
    За мен най точен е http://www.gismeteo.ru/ чат пат работа върши и http://www.foreca.bg/ но най точен е първия
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #513
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Днес времето беше топло в Бургас,колега ми се обади,че неговите облитали по обяд.Ако някой реши може да третира сега/само веднъж защото няма пило/вместо март с оксалова по рецептата на скутелатора.

  4. #514
    От три дена се облитат,чистят си подмора.Имам две тръвни ,които съм третирал само веднъж с ОК.Утре ако има пак облитане мисля да ги третирам

  5. #515
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Добри новини ,добра информация, ама май не много полезна.Причината ,че не знаем кой къде пчеларства.Та ако някой се интересува ,аз съм на 25км. западно от Бургас.При мен вчера нямаше никакво движение.

  6. #516
    Днеска минах към 11 на пчелина една пчела нямаше навън ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #517
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Днес времето беше топло в Бургас,колега ми се обади,че неговите облитали по обяд.Ако някой реши може да третира сега/само веднъж защото няма пило/вместо март с оксалова по рецептата на скутелатора.
    Идея си нямам какви биха били ефектите от тази концентрация при зимни условия. Лично аз препоръчвам пчелите, които са предназначени да преживеят зимата, да не са били опаразитени по време на какавидния стадий и да не са имали контакт с пестициди и/или акарициди (вкл. киселини) по време на ларвния и стадий имаго.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Идея си нямам какви биха били ефектите от тази концентрация при зимни условия. Лично аз препоръчвам пчелите, които са предназначени да преживеят зимата, да не са били опаразитени по време на какавидния стадий и да не са имали контакт с пестициди и/или акарициди (вкл. киселини) по време на ларвния и стадий имаго.
    При мен ефектите когато пръсках ноември месец по добре късно,отколкото да ги оставя да зимуват с толкова акар.А и подмора беше 2-3 пчели на кашер.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20141118_163858.jpg‎  

  9. #519
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Днес бях при моите Даданчета–Някъде около 14 часа.Температурата измерена в този момент беше 11.2 градуса.Като погледнах към кошерите –душата ми се изпълни.Такова облитане от всички кошери ,дори и при роене не бях виждал.Само едно фарарче,на 1 корпус /пробно от 3.9 .14г./ се облиташе вяло,без ентусиазъм,но показваше че има живот.Ще го видим февруари.Още веднъж се убедих че за силните семейства температурата не играе.

  10. #520
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Блазе ви. При мене (както цяла година) вали през ден, а последните 4-5 даже всеки ден. А температурите не минават и 7 градуса. А го дават така и месец напред...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 52 от 239 ПърваПърва ... 242505152535462102152 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •