Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 239 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 2387
  1. #371
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    И при мен кориандъра цъфна преди една седмица,но той бе засят на есен,а пролетния му трбва поне 10 дни.дано се застъпят и да няма прекъсване

  2. #372
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Кориандъра край Бургас и Сливен цъфти, гледам и липата напира, само по високите места още си доцъфтява акацията, но така или инъче тя не даде тази година нектар.

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Положението е хранене със зимното яке и дъждобрана... Като гледам прогнозата до края на юни пролетното и есенното подхранване може да ги съединим.

  4. #374
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    При мен тази година восъчния градеж бе минимален. В новоизградените пити, майката все още избягва да осеменява. Често се случва, да изградят далак с търтееви килийки на строителната рамка, които майката също не ги осеменява. От някои кошери все още не съм изрязал нито един далак със запечатано търтеево пило. Предполагам, че причината за това е студът и произтичащия от това недостиг на храна. Акацията вече прецъфтя, но от нея само най-силните семейства успяха да напълнят по няколко пити и да ги запечатят. До момента, тази година се очертава като една от най-слабите, откакто гледам пчели.

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Васко нека да оставим оценките за годината за по късно.Иначе за студеното си прав.Миналата година по това време бях изкарал60% от медодобива,а сега магазините са сухи,но се очертава пчеласко време.

  6. #376
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    но се очертава пчеларско време.
    Много си прав, но за който знае какво да прави в такова време.
    Съмнявам се обаче за начинаещите колеги, дали ще постигнат положителни резултати.

  7. #377
    И днес го дават да вали цял ден и мисля че нещата ще си дойдат на мястото. Кориандъра ще цъфти още 10-тина дни може и да го хванем
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #378
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Да, от утре го дават да се оправя времето, а при мен кориандъра все още не е в масов цъфтеж. Има надежда.

  9. #379
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Вчера надвечер отворих няколко кошера да видя какво е положението. Напълни ли са повечето на 2/3, а някъде са започнали да запечатват. Летят към кориандъра много усилено. Дори в 8 вечерта имаше "пътека" в тази посока. В неделя ще извадя това, което е готово и ще върна магазините, да се надявам, че до края на другата седмица ще ги напълнят пак, а другите рамки ще ги донапълнят. Даже и тези, които са с по един магазин и не бяха се качили в него в неделя има приток.

  10. #380
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    При мен кориандъра няма нектар.
    Не мога да си обясня какво става

 

 
Страница 38 от 239 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •