Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 217 от 239 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,161 до 2,170 от общо 2387
  1. #2161
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И ти ли му стана рекламен агент?
    Не бе, фен съм му.

  2. #2162
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не бе, фен съм му.
    То и аз съм му фен и то какъв.

  3. #2163
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    По някаква случайност имам чичо от Биволаре - на леля ми, на сестрата на баща ми, мъжът и от Биволаре .....мед от билки малко трудно да се извади от Биволаре....Плевенския край е равен предимно, всичко е изорано и засяно с традиционни култури - не вярвяйте на всичко, което се пише, че и липов мед вадили - вижте на оня сайт за горските масиви , има ли липови гори - не съм гледал, ама много ми е интересно - ще проверя!!

  4. #2164
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    По някаква случайност имам чичо от Биволаре - на леля ми, на сестрата на баща ми, мъжът и от Биволаре .....мед от билки малко трудно да се извади от Биволаре....Плевенския край е равен предимно, всичко е изорано и засяно с традиционни култури - не вярвяйте на всичко, което се пише, че и липов мед вадили - вижте на оня сайт за горските масиви , има ли липови гори - не съм гледал, ама много ми е интересно - ще проверя!!
    Абсолютно вярно! Има и съвсем малко липови гори, но не в този район на областта. Но те са осакатени от ромеите. В плевенска област няма точка от която в радиус от 2-3км. да няма истинско интензивно земеделие, изключая урбанизираните територии. Обаче био сертифицирани пчелини има! Само с подвижно на конкретни места би могъл да се извади някакъв билков мед, но само за цвят. Въобще шарлатанството в пчеларството(търговската му част) е застъпено добре и се развива. Мое мнение!
    Предпочитам да пия от извора.

  5. #2165
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    По някаква случайност имам чичо от Биволаре - на леля ми, на сестрата на баща ми, мъжът и от Биволаре .....мед от билки малко трудно да се извади от Биволаре....Плевенския край е равен предимно, всичко е изорано и засяно с традиционни култури - не вярвяйте на всичко, което се пише, че и липов мед вадили - вижте на оня сайт за горските масиви , има ли липови гори - не съм гледал, ама много ми е интересно - ще проверя!!
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Абсолютно вярно! Има и съвсем малко липови гори, но не в този район на областта. Но те са осакатени от ромеите. В плевенска област няма точка от която в радиус от 2-3км. да няма истинско интензивно земеделие, изключая урбанизираните територии. Обаче био сертифицирани пчелини има! Само с подвижно на конкретни места би могъл да се извади някакъв билков мед, но само за цвят. Въобще шарлатанството в пчеларството(търговската му част) е застъпено добре и се развива. Мое мнение!
    На пчеларите им е най - развинтена фантазията.

  6. #2166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Плевенския край е равен предимно, всичко е изорано и засяно с традиционни култури - не вярвяйте на всичко, което се пише, че и липов мед вадили - вижте на оня сайт за горските масиви , има ли липови гори - не съм гледал, ама много ми е интересно - ще проверя!!
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    В плевенска област няма точка от която в радиус от 2-3км. да няма истинско интензивно земеделие, изключая урбанизираните територии. Обаче био сертифицирани пчелини има! Само с подвижно на конкретни места би могъл да се извади някакъв билков мед, но само за цвят. Въобще шарлатанството в пчеларството(търговската му част) е застъпено добре и се развива. Мое мнение!
    А какво ще кажете за тази фирма - Райски мед
    Точно те са тез, които продават бурканче от 450гр за 13лв. Като им четеш сайта меда им наистина е едва ли не от рая. А селото на 15км от Плевен. Може пък това Горталово да е наистина в еко регион.
    И си нарекли сайта ParadiseHoney?

  7. #2167
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    А какво ще кажете за тази фирма
    Още като отвориш и вместо пчела виждаш оса, какво да кажеш?

  8. #2168
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Още като отвориш и вместо пчела виждаш оса, какво да кажеш?
    През ноември минах покрай пчелина им, мислех да спра да поговорим, но времето ме притискаше и ...
    Инак картинката в сайта им си е баш оса!

  9. #2169
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Почти съм сигурен, че една от снимките е на пчелин много далеч от Плевен, чак в софийския балкан. А за осата на телефона не ми излиза
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #2170
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Има много хора, които не различават пчела от оса.

 

 
Страница 217 от 239 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •