Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 233 от 239 ПърваПърва ... 133183223231232233234235 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,321 до 2,330 от общо 2387
  1. #2321
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    За какво ги ползвате тези ръкавици?

  2. #2322
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За какво ги ползвате тези ръкавици?
    Нямаш рапица нали?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #2323
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Нямаш рапица нали?
    Нямам, но откакто не ползвам ръкавици, защото в началото ползвах, че дори и гумени, аз по ръцете жилене нямам или много рядко. Между другото не ми действа отровата. Вчера ме жилна една по веждата, а предния ден пак там. Изобщо не ми се поду, а това е едно от най - слабите места. Друго което е, че някои хора просто ги предизвикват с аромата на тялото си и оттук и агресивността им. Колкото и да се обличат, то дразнителите са те, а повечето обличане води до по - силно изпотяване и повече атаки.

  4. #2324
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам, но откакто не ползвам ръкавици, защото в началото ползвах, че дори и гумени, аз по ръцете жилене нямам или много рядко. Между другото не ми действа отровата. Вчера ме жилна една по веждата, а предния ден пак там. Изобщо не ми се поду, а това е едно от най - слабите места. Друго което е, че някои хора просто ги предизвикват с аромата на тялото си и оттук и агресивността им. Колкото и да се обличат, то дразнителите са те, а повечето обличане води до по - силно изпотяване и повече атаки.
    И аз не се подувам, но по рапично време 50 ужилвания по едната, и още 50 по другата ръка ми идваха малко в повече!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #2325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Знам, че си е за смях с ръкавици, скафандри, гамаши и т.н. ама да кажа, че от 2 години и малко ми се отключи лека алергия, особено ако ме жилнат в главата някъде. Тръгват едни сополи, вдигам температура и до скоро ги подценявах тези неща ама минах през лекар и той каза от къде идва проблема. Същите симптоми са и като пипам много клей.
    И баща ми като стар пчелар ми се чудеше на акъла докато миналата година лятото го нажилиха и му призля, а после 2 дни не знае на чии ора е. Разбира се поука не си взе. Аз пък гледам да внимавам.
    Ей такива малки неща, все невероятни, докато ти се случат и на теб.
    Медец

  6. #2326
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И аз не се подувам, но по рапично време 50 ужилвания по едната, и още 50 по другата ръка ми идваха малко в повече!
    Искам да кажа още, че когато ще се работи с пчелите е добре да се ходи с подходящи дрехи. Трябва да са светли и материята да е гладка. Да са проветриви. Не казвам, че не трябва да се работи с каквито да е предпазни дрехи. Всеки трябва да се съобразява с обстановката, времето. Обличането на "скафандри" дава сигурност на пчеларя и той започва да работи с пчелите когато му хрумне и от това се получават злите пчели. Оттук страдат съседите с които след това имаме дразги и искания за изнасяне на пчелините извън населените места. Едни такива дребни на вид неща водят до по - големи.

  7. #2327
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Много силни и агресивни,без кожени ръкавици е невъзможно да се работи в момента.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Утре ще проверя.
    Явно ми са много слаби семействата , никакъв проблем. При мен рапица-кориандър, слънчоглед няма разлика.

  8. #2328
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията

    Тези дали ще свършат работа.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За какво ги ползвате тези ръкавици?
    За работа с електрожена предимно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #2329
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ...И баща ми като стар пчелар ми се чудеше на акъла докато миналата година лятото го нажилиха и му призля, а после 2 дни не знае на чии ора е...
    Абе, човек, каква порода си завъдил?...

  10. #2330
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20200607_113421_copy_1280x622.jpg
Прегледи:      176
Размер:	414.4 KB
ID:	10485
    Бях я отписал, но ......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 233 от 239 ПърваПърва ... 133183223231232233234235 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •