Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 221 от 239 ПърваПърва ... 121171211219220221222223231 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,201 до 2,210 от общо 2387
  1. #2201
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако тази зима кара все тъй ще изкарат семействата, но ако стегне ще има голям мор, поради това, че семействата са доста слаби. Но каквото дойде.
    То да не знае човек кое е за добро, топло ли да е студено ли. Те прискърцат слабаците, от тех по една отводка и догодина пак така, агония.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #2202
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То да не знае човек кое е за добро, топло ли да е студено ли. Те прискърцат слабаците, от тех по една отводка и догодина пак така, агония.
    Кире,жива стока е.Не може без загуби.Поздрави.

  3. #2203
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То да не знае човек кое е за добро, топло ли да е студено ли. Те прискърцат слабаците, от тех по една отводка и догодина пак така, агония.
    В случая е по - добре да няма големи студове. Не трябваше да е топло преди два месеца, но вече топлото е за предпочитане. Има и един друг момент - при топла зима се получава хладно и дъждовно лято. Ха дано да позная, че ако ни лепне пак някоя жега и ....не знам.

  4. #2204
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Така де, ама по принцип като има доволно студове(не че при мен е имало скоро), обере слабаците а с тея топли зими всичко преминава в следващата година и така, или поне си мисля, че е така. Ама както казва един Известен Пчелар Майстор"ако искаш да ги видиш силни отвори ги на топло време"
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #2205
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Така де, ама по принцип като има доволно студове(не че при мен е имало скоро), обере слабаците а с тея топли зими всичко преминава в следващата година и така, или поне си мисля, че е така. Ама както казва един Известен Пчелар Майстор"ако искаш да ги видиш силни отвори ги на топло време"
    Все пак е по добре да минат зимата повече от 75%. Слаби не слаби ще им се сменят майките, ще се подсилят, с една дума ще се вземат някакви мерки отколкото да останат 25% и да се чудиш какво да правиш от тях. И другото което е, че няма да се занимаваш с пити които да ги ядат молците. Което е един малък плюс, но е плюс. И т. н..

  6. #2206
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Все пак е по добре да минат зимата повече от 75%. Слаби не слаби ще им се сменят майките, ще се подсилят, с една дума ще се вземат някакви мерки отколкото да останат 25% и да се чудиш какво да правиш от тях. И другото което е, че няма да се занимаваш с пити които да ги ядат молците. Което е един малък плюс, но е плюс. И т. н..
    Съгласен, не съм против, но не знаейки защо се стигна до това масово заслабване на семействата(тази година бях с убеждебието, че ще са много силни за зимата ама Не), какво да предприемем за догодина. Аз ще опитам да вкарам повече помощни семейства които да обединявам с основинте, ама още бистря технологично нещата.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #2207
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Съгласен, не съм против, но не знаейки защо се стигна до това масово заслабване на семействата(тази година бях с убеждебието, че ще са много силни за зимата ама Не), какво да предприемем за догодина. Аз ще опитам да вкарам повече помощни семейства които да обединявам с основинте, ама още бистря технологично нещата.
    От какво са слаби питаш? Ми от липса на паша. То беше пустиня. Тук там може да е било по - добре, но на повечето места си беше пълен крах. Сега формула не може да се даде, но всеки може сам да намери някакъв начин който да му отговори на семействата и на района за доброто развитие на семействата.

  8. #2208
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При мен една жертва засега( от 28....тва за Североизтока)...повечето пчели на дъното, останалите набити в килийките в 2 полупразни пити, а отстрани 3 пити на 50% с мед - предполагам от глад, и че не са успели да се прехвърлят на медените пити.

  9. #2209
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    При мен една жертва засега( от 28....тва за Североизтока)...повечето пчели на дъното, останалите набити в килийките в 2 полупразни пити, а отстрани 3 пити на 50% с мед - предполагам от глад, и че не са успели да се прехвърлят на медените пити.
    Това с полупразните как да го разбираме, щом не са празни значи не е от глад. Ама едно не може дори да влесе и в статистиката
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #2210
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Понеже имаше около 100 пчели набити в килийките, останалите на дъното, и бях чел преди, че ако има набити пчели в килийки, означава, че са умрели от глад...на едната пита имаше запечатано пило към 30-ина килийки, това го забелязах още средата на октомври - среден по сила кошер, а имаше още открито пило, и оставих питата с пилото естествено...и си мисля, че са се закотвили на пилото, и не са могли да се преместят после върху питите с мед.

 

 
Страница 221 от 239 ПърваПърва ... 121171211219220221222223231 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •