Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 192 от 239 ПърваПърва ... 92142182190191192193194202 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,911 до 1,920 от общо 2387
  1. #1911
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А тук днес отворих един за проверка и започнали да гризат питите от глад вече. През ден сипвам сироп 1:1. Егати нищото. От утре вече ще е цъфнала акацията. Днес ходих до едно дърво 5-6 пъти да го дебна кога ще цъфне. Изкукуригах вече.
    Ади-ади. Смилете се на Порожанов.

  2. #1912
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мене е зле. Последната седмица времето беше лошо и дъждовно.Вчера и днес услях да отварям,почти всеки е заложил маточници въпреки че ги разширих нагоре с магазин/корпус и отдолу са на мрежа,просто са си силини. Мъкна " апартаманти" с ремаркето и деля,няма време за прегледи
    Най интересното е че има силно присъствие на стършели и пчелояди,все едно че е август/септември.

  3. #1913
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    Силни кошери, много пчелояди. Бъди щастлив, че не е обратното
    Смяташ ли, че ако ги беше разширил надолу вместо нагоре, в по-голяма степен би избегнал роенето?

  4. #1914
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Не,не и по това време на сезона.Моето разширяване е ротиране всъщност,зимувам ги със инвнтара отдолу и ротирам според силата и сезона.
    Лично при мен,роенето е заради лошото време и силнитите семейства в комбинация със отсъствието на обилна паша.
    Акацията цъфти,но пчели по нея не виждам което ми е странно при положение че аромата го усещам и аз дори .Може би влагата и ниските температури оказват влияние ?
    Чакам чилията и кориандъра,но до тогава има поне 2 седмици.

  5. #1915
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси, само моите ли се роят.Вече излизат с млади майки и се хващат все по високо. Вчера пак се правих на каскадьор, ще се пребия накрая.На плочата ще пише : Загинал за спасяването на пчелите. Истина е, да знаете. Единия рой, го валя три пъти и градушка го би, но сега се радва на късмета си.

  6. #1916
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, само моите ли се роят.Вече излизат с млади майки и се хващат все по високо. Вчера пак се правих на каскадьор, ще се пребия накрая.На плочата ще пише : Загинал за спасяването на пчелите. Истина е, да знаете. Единия рой, го валя три пъти и градушка го би, но сега се радва на късмета си.
    Кажи за рапицата! Тия роеве ги остави на новобранците!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1917
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кажи за рапицата! Тия роеве ги остави на новобранците!
    А , за рапицата ли. Скоро питах, дали е втасала, та да знаете : вече е на префтасване.

  8. #1918
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Рапицата иска много магазини,тази година експерементирах точно преди месец на повечето силни семеиства сложих по два магазина,въпреки опасноста от простудяване за която ме предупредиха местните капацитети,след 20 дена трети сега всичко е пред запечатване,отделно 100 семейства изградиха500 плодникови пити по учебник бели като сняг за отдводките,в рояво изпаднаха мършите на които сложих по един магазин и ги заебах.Когато ни удари обилна паша трябва да има къде да влезе,иначе един от капацитетите ми се оплака за рекорд на неговия пчелин 14 роя за един ден.Бургаско с години не е имал толкова рапица и арендаторите пръскаха само вечер.

  9. #1919
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    А , за рапицата ли. Скоро питах, дали е втасала, та да знаете : вече е на префтасване.
    Аз чух,че втасала на 3.20?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #1920
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз чух,че втасала на 3.20?
    О, това е супер, стига да успея да я извадя, преди да се стричи.

 

 
Страница 192 от 239 ПърваПърва ... 92142182190191192193194202 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •