Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 239 ПърваПърва ... 1422232425263474124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 2387
  1. #231
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Вижте,аз не твърдя че семействата са ми много отслабнали.Но как ви се струва,че вече става юли а аз не съм извадил един килограм мед от 6 кошера поне си направих 3 добри отводки.Градеж голям подменил съм повече от половината си плодни рамки,но чак сега се забелязват някакви наченки да започват да качват по малко нектар.Наистина района ми е такъв че главната паша е слънчогледа.Но още да не мога да си оближа пръста в мед! Това на какво прилича!Вдругиден заминавам на планувана 10 дневна почивка още преди да ги взема кошерите.Наслагал съм магазините и ще видим като се прибера какво е положението!Дано не ме скъсат от бъзици приятелите за добивите ми от мед!

  2. #232
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров
    dimi_01А относно пълзящите търтей,липста на мед може да е подтикнало пчелите да ги гонят от семействата.Провери на дъната ако има блокирани търтей,картината е точно такава.Случвало ми се е по това време търтеите да са аут.Това са само варианти,причината можа да е съвсем друга,изчакай-не бързай.
    Много правилно.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #233
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Колеги,какво става с реколтата от слънчоглед,вече първите слънчогледи прецъфтяват,мед има ли ?
    При мен работата е средна хубост,въпреки голямата и продължителна суша и липсата на муха...

  4. #234
    Нектар има но пчелите са слаби и да качват то е много малко ....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #235
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    От две седмици цъфти слънчогледа, но няма кой знае какъв ефект. Все още има кошери на които не са се качили в магазина. Прегледах няколко от тях, пчели има, пило има и на деветата рамка, но не се качват. Летеж има, само мед няма. На един пък му сложих трети магазин. Изобщо не мога да разбера за какво става въпрос...

  6. #236
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Кви три магазина колега то пчелите на един не се качват.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  7. #237
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    Вчера направих проверка. Слънчогледа дава и са напълнили по магазин и малко. Има надежди за вадене. В някой има много в други по-малко. Няма еднаквост, както миналата година.
    Money never sleeps.

  8. #238
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Да ,някой блъскат само долу ,сложих им магазини отдолу да стават фарари ,надявам се и да градят повече надолу така.

  9. #239
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Работата със слънчогледа хич не е добра,в момента късният е почти прецъфтял заради голямата суша в нашия район...Преноса на нектар е доста слаб,пчелите не могат да запечатат плодниците с мед,а какво остава за по горните магазини,в чудо съм се видял от тази невиждана суша....Времето е против нас
    Много лошо ни подминават дъждовните облаци,все вали на едно и също място и това си оказва влияние...Дъждовете не са разпределени равномерно...Мухата е чувствително намаляла,направо не знам как ще ги оправям за зимата...Всяка година става все по лошо

  10. #240
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Работата със слънчогледа хич не е добра,в момента късният е почти прецъфтял заради голямата суша в нашия район...Преноса на нектар е доста слаб,пчелите не могат да запечатат плодниците с мед,а какво остава за по горните магазини,в чудо съм се видял от тази невиждана суша....Времето е против нас
    Много лошо ни подминават дъждовните облаци,все вали на едно и също място и това си оказва влияние...Дъждовете не са разпределени равномерно...Мухата е чувствително намаляла,направо не знам как ще ги оправям за зимата...Всяка година става все по лошо
    къде е тази суша бе колега?
    ?

 

 
Страница 24 от 239 ПърваПърва ... 1422232425263474124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •