Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 189 от 239 ПърваПърва ... 89139179187188189190191199 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,881 до 1,890 от общо 2387
  1. #1881
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Янчо казва за неговите същото. Ако не бъркам, почват с пилото за зимни октомври, но почти не спират зимата, а той не спира с твърдата храна...


    Той мой да не спира с твърдата,но пък им намерил цаката майките да спират да снасят когато си иска.Аз съм беден и нямам пари за торбички. По това време на сезона ги ползвам за пайове.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1882
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Той мой да не спира с твърдата,но пък им намерил цаката майките да спират да снасят когато си иска.Аз съм беден и нямам пари за торбички. По това време на сезона ги ползвам за пайове.
    Идеята ми беше друга. Не да коментирам практиката на Янчо, а да се види че не всичко е черо или бяло, а въпрос на вариации. Демек, ако запра майката края на юли излиза март със силно семейство, така и ако почне да се прави зимна пчела октомври пак може да се излиза със силни семейства. Въпрос на усещане и предпочитания и минимално влияние на район.

  3. #1883
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Идеята ми беше друга. Не да коментирам практиката на Янчо, а да се види че не всичко е черо или бяло. Демек както ако запра майката края на юли излуза март със силно семейство, така и ако почне да се прави зимна пчела октомври пак може да се излиза със силни семейства. Въпрос на усещане и предпочитания и минимално влияние на район.

    В кошера е тайната.Неговия модел кошер,не е като нашите стандартни.С малко има разлика,но има за хранилката няма да споменавам/меда го правят на сахар/.Това да не ти прозвочи като реклама,но сравнявам с друг модел.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1884
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В кошера е тайната.Неговия модел кошер,не е като нашите стандарти.Смалко има разлика,но има за хранилката няма да споменавам/меда го правят на сахар/.Това да не ти прозвочи като реклама,но сравнявам с друг модел.
    Ами бъркаш се, тайната е в това какво има между ушите ни...

  5. #1885
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ами бъркаш се, тайната е в това какво има между ушите ни...


    Вярно,че бъркам човек съм,но температурата в кошера е друга с малко има разлика,но може би тя е ключа към палатката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1886
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Янчо казва за неговите същото. Ако не бъркам, почват с пилото за зимни октомври, но почти не спират зимата, а той не спира с твърдата храна...
    Бъркаш се нещо, никога не съм писал или казвал, че мойте снасят цяла зима

  7. #1887
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Бъркаш се нещо, никога не съм писал или казвал, че мойте снасят цяла зима
    А дали не снасят?

  8. #1888
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А дали не снасят?
    Снасят, ама запъртъци, демек неоплодени яйца, за беломъди сакарци - по думи на Друмев.

  9. #1889
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Бъркаш се нещо, никога не съм писал или казвал, че мойте снасят цяла зима
    Може Янчо, с такова впечатление съм отстанал просто. Но това не е най-важното, важното е че правиш зимна пчела когато при мен престават да снасят, и пак си излизат добре от зимата.

  10. #1890
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вярно,че бъркам човек съм,но температурата в кошера е друга с малко има разлика,но може би тя е ключа към палатката.
    Е ако беше толкова с кошер да ги направиш дългоживи. В страни където няма зима не спират да снасят, спират ако няма прашец.Но ние имаме зима имаме пчели летни с къс живот и така наречените зимни които са дългоживи/ така ги наричат руснаците/. Правени са опити слагат се в къща на топло не спират със снасянето но са с къс живот и накрая като сметнат приход / разхид не им излиза сметката.Това за Сибир де за тука не знам изгодно ли е!

 

 
Страница 189 от 239 ПърваПърва ... 89139179187188189190191199 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •