Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 187 от 239 ПърваПърва ... 87137177185186187188189197237 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,861 до 1,870 от общо 2387
  1. #1861
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Абе вие се бъзикате,ма рапицата вече дава. Хапят като ненормални! Че и дъжд чакаме? Яко са напращели пчеларските проблеми....


    Ама то е за това,че вяра на никому няма ме сега всеки гледа да те бодне в...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1862
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Някой ще вади мед скоро.
    Още има да го развивам, къде са 4 магазина с пило, но рапицата ако пусне случайно може след 10'дена.да.сложа първия магазин.

  3. #1863
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    При мен е приказка, мечтата на всеки пчелар. Рапицата цъфти, а вън си вали..вали.

    За експеримента -мартенска майка. Провал, извод : става в много редки случай, не си заслужава.

  4. #1864
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    При мен,мартенските самосмени-2 от 2.

  5. #1865
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    При мен,мартенските самосмени-2 от 2.
    Да ти са живи и здрави, от такива случки реших да пробвам. Ако бях придал майка ( има вече месец ), сега щях да имам пълен кошер, а не отводка. Интересното от експеримента е че има още доста пчели. На теория трябваше да са една шепа, тоест само излюпените февруари и началото на март.

  6. #1866
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да ти са живи и здрави, от такива случки реших да пробвам. Ако бях придал майка ( има вече месец ), сега щях да имам пълен кошер, а не отводка. Интересното от експеримента е че има още доста пчели. На теория трябваше да са една шепа, тоест само излюпените февруари и началото на март.
    По чия теория и защо да са една шепа. (понеже съм изпуснал предисторията, ако има такава де)
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #1867
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    По чия теория и защо да са една шепа. (понеже съм изпуснал предисторията, ако има такава де)
    По теорията за дълголетието на есенните пчели.

  8. #1868
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По теорията за дълголетието на есенните пчели.
    Кое от условието не отговаря, колко пило са отглеждали преди дс спреш цикъла и имало ли е млади пчели
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #1869
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Щях да ги обединявам днес, но се отказах -реших да експериментирам. Хубаво семейство, доста пчели, има запечатано пило и 3 маточника ( прилични-релефни -свищеви ). Дори и да се оплоди майката, до като се излюпи пило, како ще остане от семейството. Е, аз мога да помогна с пило, пчели, но без помощ ще може ли да се справи. Съмнявам се, но ще видим.
    Ако това визираш, значи всичко си е нормално
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #1870
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По теорията за дълголетието на есенните пчели.
    Прекрасна майка имах , но през пролетта, не пронесе. Пчелите не намаляваха осезателно, кошера работеше , но нищо не се случваше видимо. Края на април я убих и сложих пита с яйца, отгледаха си нова и кошера оцеля.
    Има един руснак, който твърди, че пчелите най-много се изтощават когато гледат пило! Той ограничаваше майката, в кутийка през лятото. Пускаше я да снася, рано на пролет и късно есента. Има го в Ю-туб.

 

 
Страница 187 от 239 ПърваПърва ... 87137177185186187188189197237 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •