Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 208 от 239 ПърваПърва ... 108158198206207208209210218 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,071 до 2,080 от общо 2387
  1. #2071
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така както си го описал, на мен по ми прилича на изчезване на летящата(изядена от пчелоядите?!) вследствие на което няма и летеж няколко дни, ти си ги хранил, откъдето са си набавили необходимата вода. След което появата на нова летяща е съвпаднало с отлитането на пчелоядите, което пък е довело до погрешна интерпретация на отношенията пчели-пчелояди
    Според мен най - логичното мнение язък за старите капи включително и моя милост.

  2. #2072
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Както казва уважавания модернизатор ,,Четете бе хора,, .Давам пример пчелите имали инстинкт за самохранение крили се от пчелоядите да бе да , като щуротията пушиш и те си пълнили гушките от инстинкт от едно врвме кога имало пожари в горите ама тоя де го е писал не си е нсправил труда да изгледа поне един клип на запален кошер дали бягат пчелите или не.
    Жоре, това при академик Кашкавалников ли.да го чета.

  3. #2073
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако наистина пчелите не се плашат от пчелоядите, защо тогава те са оцветени в най-видимите за пчелите цветове? Защото е ясно, че пчелите предпочитат някои цветове пред други.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #2074
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Склонен съм да приема,че стари майки 1,2,3 годишни,по време на роене,пак го отнасят.Склонен съм и да приема,че пчелите се съобразяват с пчелоядите.Все пак не напразно тез врапки са кръстени пчелояд.Има не малко майки(семейства),които още през август са спрели осеменяване,което ще рече,че всички пчели са полеви.което автоматично изключва тезата"липса(свършване)на летящата".Още повече,че в таз жега си трябва,нон стоп,вода.А и отворен кошер е достатъчно предизвикателство в таз суша,а липсват крадци.
    Възможно е някоя аномалия да е виновна,но в момента на липса на активност от страна на пчелите,бях свидетел на най-масираното присъствие на пчелояди.
    Ако си сложим,конските капаци,ще си разбием тиквите..

  5. #2075
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жоре, това при академик Кашкавалников ли.да го чета.
    Не в биология на пчелата там е описано що е инстинкт що е вроден и що е придобит рефлекс и като се прочете ще се разбере, че понятие инстинкт за самосъхранение няма или по точно е нещо много общо и мъгляво.
    Щото например като запалиш кошер пчелите не бягат а борбата със стършелите е друга работа

  6. #2076
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако наистина пчелите не се плашат от пчелоядите, защо тогава те са оцветени в най-видимите за пчелите цветове? Защото е ясно, че пчелите предпочитат някои цветове пред други.
    Окраската на пчелоядите било защитна с предупредителна или няква друга функция е еволюция на пчелояда а не на пчелата.

  7. #2077
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Интересен казус с тия пчелояди.

  8. #2078
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Интересен казус с тия пчелояди.
    Да бе, чак стигнах до там, да чета за втори път уикито за тея пчелояди то и там нямат строга позиция, уж яли по 36 пчели а пък правили беля на пчеларите
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #2079
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Окраската на пчелоядите било защитна с предупредителна или няква друга функция е еволюция на пчелояда а не на пчелата.
    За окраската на всички видове,включая пчели и пчелояди е виновна именно еволюцията.Както на жертвите,така и на дебнещите....

  10. #2080
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    1. Предни години колеги се оплакваха от пчелояди, но никой не е споменавал за липса на летеж при пчелите.
    2. При мен няма пчелояди, няма и лястовици, врабчетата по разбираеми причини са съвсем малко, кошерите са пълни с мед и пчели, но пчелите не летят ( наблюдавам го за първи път ).
    3. Там където има пчелояди добре, но моите защо не летят? Защото не ме интересува ДЕМИСА ли?
    4. Атанасов и друг път е задавал въпроси с неочакван завършек!

 

 
Страница 208 от 239 ПърваПърва ... 108158198206207208209210218 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •