Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 206 от 239 ПърваПърва ... 106156196204205206207208216 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,051 до 2,060 от общо 2387
  1. #2051
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Майтап жоре, ама няма как да ти покажа пчелина днес. Мъртвило ли, празни кошери ли. Цял рояк на прозоре на склада, из целия двор бръмчат пчели, на всяка прелка бой. А сега да отварям и да разпечатвам - А. За неразбралите не само няма пчелояди, но не се и чуват.
    Ако оставим майтапа на страна цяла седмица се чудя и къде намерих литература за временни истинкти, ум и прочие прочетох.Просто ме гризе любопитството.Аз знам, че не се шегувате с пчелоядите ама нищо не можах да намеря описано в литературата.Чудна работа.

  2. #2052
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ако оставим майтапа на страна цяла седмица се чудя и къде намерих литература за временни истинкти, ум и прочие прочетох.Просто ме гризе любопитството.Аз знам, че не се шегувате с пчелоядите ама нищо не можах да намеря описано в литературата.Чудна работа.
    Е, сега четеш, но кой съм аз.На вратата на склада има ( където опира в бетона) дупка 5/5мм., друга година успяват да влизат само оси, сега пчелите са я открили и вътре е рояк.
    Пак на майтап ще ти драсна: преди 40 г., като бръмне комар в стаята, цъкаш лампата и го виждаш на тавана, сега цъкаш, ама нанай.С куче да го търси, не мож го намери.
    Аве сушата е виновна.

  3. #2053
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Това че пчелите чуват пчелоядите и не излизат наистина ли го вярват някои колеги. Моля ви не ги надценявайте толкова. Примера с кокошката също е неподходящ. Има птици които изненадват с изобретителността си. Става въпрос за съвсем друго ниво. При мен също има пчелояди, но не съм забелязал връзка с летежа на пчелите ,а такъв има почти постоянно. Пчелите излизат когато има за какво да го правят.

  4. #2054
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Има една приказка: аз на хризантемата си ли да вярвам или на пчелари трето поколение.

  5. #2055
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Има една приказка: аз на хризантемата си ли да вярвам или на пчелари трето поколение.
    Зависи от представиси. Те и ония дето виждат летящи чинии също вярват на хризантеми, пък не са трето поколение вярващи в туй бре. Човек вярва в туй, което му отърва. Логика или не, те пчелите не знаят що е.

  6. #2056
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Една друга приказка гласи, че кучето мяза на стопанина си. Е и за пчелите и пчелоядите важи. Опак пчелар и пчелите криви, а пчелоядите мязат на керкенези!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #2057
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Доказано е, че пчелите не чуват, а усещат вибрациите с крачетата си.

  8. #2058
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Доказано е, че пчелите не чуват, а усещат вибрациите с крачетата си.
    Ама когато са в почивка/кацнали или и по време на полет?
    Защото има коли произведени още преди десеттина и повече години, при които когато ги ръчнеш в режим спорт, бучат, ама само шофьора чува бученето, а то идва от тонколоните, а навън, от към ауспуха нищо. Направено е за кефа на шофИора.

  9. #2059
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси, аз им пиша какво виждам , а те трудове ще публикуват, да ме оборват. Да, ама много са ви боси тезите : суша, пчеларски грешки и т.н. Да, пчелите са прости, но това са фактите. И такива, дето виждат пчелите си от дъжд на вятър и само са чували за пчелояд, моля да не се включват.

  10. #2060
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси, аз им пиша какво виждам , а те трудове ще публикуват, да ме оборват. Да, ама много са ви боси тезите : суша, пчеларски грешки и т.н. Да, пчелите са прости, но това са фактите. И такива, дето виждат пчелите си от дъжд на вятър и само са чували за пчелояд, моля да не се включват.
    Е добре де, казах в амнайстия си пост да сложиш сироп в един леген пред пчелите, па да видиш имат ли страх. Ама ти .. не посмя да експериментираш, а само дебна от кюшето.

 

 
Страница 206 от 239 ПърваПърва ... 106156196204205206207208216 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •