Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 204 от 239 ПърваПърва ... 104154194202203204205206214 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,031 до 2,040 от общо 2387
  1. #2031
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    А моите пчели работят. Но, само в двора, където масово цъфти тлъстига, макар и при неполивни условия. Освен това, заради пчелите все още поливам две неголеми лехи с цветя - цинии идруги подобни, чиито цветове пчелите настървено претърсват за нектар, или прашец. На прелките активността е малка. Пчелояди има но са високо в небето. Семействата са запасени с достатъчно храна за зимата. Третирал съм срещу вароатоза с по 4 ленти Варостоп на кошер. От години това се оказва достатъчно.

  2. #2032
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аномалията се случи оново с пълна сила. За невярващите ще пиша : няма нектар( ами средата на септември сме), но поилката върви денонощно.Защо излизат след залез.

  3. #2033
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    В единия от кошерите, открих убит стършел. Иначе при мен ходят по гроздето, още има цветове от тикви, бръшлян също може би да е цъфнал вече.

  4. #2034
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пчелите излизат по залез туй на вампири ми мяза а ако и на пълнолуние завият може и на върколащина да го избие.Тц тц какви времена настанаха това днешно пчела ли и е или прилеп да се чуди човек, що е.

  5. #2035
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Излизат 15-20 мин след като отлети ятото,а това е преди залеза. При мен лозов масив 1К декара е на 200 метра,отделно диви круши бол и накапали с кофите отдолу.
    Айде сега на центрофугата си ли да вярвам или на разсъжденията на Ганди Балкански ?
    Тая есен оси и стършели тука няма.За сравнение миналата есен капаните (рязана 10л бутилка) бяха през 5м и се пълнеха за седмица

  6. #2036
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Излизат 15-20 мин след като отлети ятото,а това е преди залеза. При мен лозов масив 1К декара е на 200 метра,отделно диви круши бол и накапали с кофите отдолу.
    Айде сега на центрофугата си ли да вярвам или на разсъжденията на Ганди Балкански ?
    Тая есен оси и стършели тука няма.За сравнение миналата есен капаните (рязана 10л бутилка) бяха през 5м и се пълнеха за седмица
    И за всичко това пчелоядите виновни, а? А лястовиците, а неоникотоидите, а пчеларски грешки, а..., колко ли още а-та.
    Ок, щом са пчелоядите, нека да са те.

  7. #2037
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Калински, сигурен съм, че тази седмица не си бил на пчелина между 18.00 и 19.00. Сложи една камера и на поилката, може да видиш и ти нещо.
    Мислех, че ходят само до поилката, тази вечер видях, че има пчели на цъвтящия жив плет. Пет дни ги наблюдавам само след 17.30 , утре ще видя как е през деня.
    пп. един пчелояд, няма да лети до африка, отпътува към вечните пчелни полета.

  8. #2038
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Етиология е наука за поведението на животните.Там е даден пример за вроден безусловен рефлекс, квачката подава сигнал и новородените пиленца застават неподвижно няма значение дали са измътени или от инкубатор.При пчелите е ясно, че не е безусловен рефлекс то тогава остава да е придобит рефлекс или пчелите да са по умни от колкото си мислим но еволюция за година две не става.
    Но може причината за полетна неактивност на семейства да е и друга все пак при пчелите всичко е сбор от фактори.

  9. #2039
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    При мен 11 се отказаха от пътуването до Африка.

  10. #2040
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Етиология е наука за поведението на животните.Там е даден пример за вроден безусловен рефлекс, квачката подава сигнал и новородените пиленца застават неподвижно няма значение дали са измътени или от инкубатор.При пчелите е ясно, че не е безусловен рефлекс то тогава остава да е придобит рефлекс или пчелите да са по умни от колкото си мислим но еволюция за година две не става.
    Но може причината за полетна неактивност на семейства да е и друга все пак при пчелите всичко е сбор от фактори.
    Днес бях на пчелина от 12:00 до 16:30 ч.. Летежа си беше нормален. Нямаше лястовици и пчелояди. Обаждаха се високо в небето някои, но рядко. Сипах на някои малко сироп, което доведе до малко раздвижване за 10-тина минути и всичко пак затихна до работно положение. Налитат на брашляна и на падналите круши.

 

 
Страница 204 от 239 ПърваПърва ... 104154194202203204205206214 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •