Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 205 от 239 ПърваПърва ... 105155195203204205206207215 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,041 до 2,050 от общо 2387
  1. #2041
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес бях на пчелина от 12:00 до 16:30 ч.. Летежа си беше нормален. Нямаше лястовици и пчелояди. Обаждаха се високо в небето някои, но рядко. Сипах на някои малко сироп, което доведе до малко раздвижване за 10-тина минути и всичко пак затихна до работно положение. Налитат на брашляна и на падналите круши.
    При мен няма пчелояди или не съм виждал - рядко ходя но лятото е пълно с лястовици хвърчат и си ядът пчели на воля директно пред кошерите и около тях и хич не ги е страх от мен, не съм забелязал и пчелите да намаляват полетната активност но това при мен.
    Ясно ми е че при колегите има аномалия пчелоядова ама да не е описана никога и от никого досега си е чудна работа.

  2. #2042
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    При мен няма пчелояди или не съм виждал - рядко ходя но лятото е пълно с лястовици хвърчат и си ядът пчели на воля директно пред кошерите и около тях и хич не ги е страх от мен, не съм забелязал и пчелите да намаляват полетната активност но това при мен.
    Ясно ми е че при колегите има аномалия пчелоядова ама да не е описана никога и от никого досега си е чудна работа.
    Както и друг път съм казвал, лястовиците вършат по - голяма пакост от пчелоядите. Те са постоянно на пчелина, особено след обеда при облитанията. Пчелоядите рядко досаждат и то е предимно при дъжд. Тогава слизат ниско и са на ята.

  3. #2043
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    725
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както и друг път съм казвал, лястовиците вършат по - голяма пакост от пчелоядите. Те са постоянно на пчелина, особено след обеда при облитанията. Пчелоядите рядко досаждат и то е предимно при дъжд. Тогава слизат ниско и са на ята.
    По това време лястовиците и при мен жънат. Около мен няма деуги пчелини. Качвах се по баира и ги наблюдавах. Ако не са по жиците, всички кръжат над пчелина. Имам чувството, че са на шведска маса преди отпътуване.

  4. #2044
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както и друг път съм казвал, лястовиците вършат по - голяма пакост от пчелоядите. Те са постоянно на пчелина,


    особено след обеда при облитанията. Пчелоядите рядко досаждат и то е предимно при дъжд. Тогава слизат ниско и са на ята.
    Наистина ляствиците имат съмнително поведение, но как ви се вързва размера. Размера на клюна при двете птици. Пчелояда зависва и тогава гълта пчелата, лястовицата да не е като прахосмукачка. Лети с отворена човка и гълта.

  5. #2045
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аномалиите май свършиха. Днес малко пчелояди, високо в небето и нормален летеж на пчелите. По обед така се облитаха, сякаш не са излизали двайсет дни. Към 17.00 малко затихнаха, сякаш се ослушваха и по-късно пак бръмнаха. Ремонтирах няколко таванки и видях чудесни семейства. На две от по-гладните разпечатах по една маломедна пита зад преградната дъска, та хвърлих едно око. Имат си пило.

  6. #2046
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мен ги няма от вчера.Сутринта вкарваха прашец до към 11 ( бели и розови/лилави топчета). През целия ден имаше летеж.

  7. #2047
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аномалиите май свършиха. Днес малко пчелояди, високо в небето и нормален летеж на пчелите. По обед така се облитаха, сякаш не са излизали двайсет дни. Към 17.00 малко затихнаха, сякаш се ослушваха и по-късно пак бръмнаха. Ремонтирах няколко таванки и видях чудесни семейства. На две от по-гладните разпечатах по една маломедна пита зад преградната дъска, та хвърлих едно око. Имат си пило.
    Няма ли опасност от кражби?

  8. #2048
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Няма ли опасност от кражби?
    Какви кражби а пчелоядите

  9. #2049
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Няма ли опасност от кражби?
    В него момент, като че ли нямаше.
    Вчера видях крадли пробващи по кошерите, но бързо ги прогонват.

  10. #2050
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Какви кражби а пчелоядите
    Майтап жоре, ама няма как да ти покажа пчелина днес. Мъртвило ли, празни кошери ли. Цял рояк на прозоре на склада, из целия двор бръмчат пчели, на всяка прелка бой. А сега да отварям и да разпечатвам - А. За неразбралите не само няма пчелояди, но не се и чуват.

 

 
Страница 205 от 239 ПърваПърва ... 105155195203204205206207215 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •