Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 203 от 239 ПърваПърва ... 103153193201202203204205213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,021 до 2,030 от общо 2387
  1. #2021
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Калински, ти си като онези, които навремето казвали : нищо по тежко от пиле, не може да лети.Преди да споделя го четох и реакцията ми беше , подобна. Аз не твърдя, че пчелите действат с разум, пиша какво се случва и търся логика.Друга година не мога да отворя кошер от 25.08 до10.10 , сега изглеждат, като празни.Бях се притеснил та отворих няколко, имат си пило, и пращят от пчели.

  2. #2022
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Търсач на логика в природата? Утрепа ма! Она е перфектна във всичко бре! Аланкоолу!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #2023
    Изчетох коментарите и ще кажа едно който в каквото иска да вярва. И да няма прашец поне пчелите отиваха до поилката а сега носа не си показват навън. Чанко при мен всяка година са в това количество пчелоядите. Но тази година са много и по горите което говори за свръх популация на тея гадини. И при пчелина ми в полето все още се намира прашец понеже е в близост до гробищата на Бургас а там се цветята бол и хората поливат! Защо си мислите че като при вас няма прашец трябва и в останалата част на България да няма или пък ако при вас липсва пило край никой не трябва да има.... На пчелина ми в гората е коренно различна ситуацията там прашец няма от месец може и повече и пчелите са на ясла от 25 юли но поради оскъдния или липсващ прашец повече от две рамки пило не отваряха. Въпреки подхранването два пъти седмично по една хранилка! Но поне до поилката излизаха и там, а сега и там се въртят пчелояди макар и по малко от пчелина ми в полето и пчелите киснат по цял ден в кошерите
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #2024
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Калински, ти си като онези, които навремето казвали : нищо по тежко от пиле, не може да лети.Преди да споделя го четох и реакцията ми беше , подобна. Аз не твърдя, че пчелите действат с разум, пиша какво се случва и търся логика.Друга година не мога да отворя кошер от 25.08 до10.10 , сега изглеждат, като празни.Бях се притеснил та отворих няколко, имат си пило, и пращят от пчели.
    Да не ти пука, който си е роден прост си е прост, пък колкото ще да е високо в ерархията на държавните служители. То колко акъл трябва да имаш, за да храниш с захарен сироп пчелите по време на паша и да се чудиш що не го взимали, но накрая го съжалиха и му казаха да сложи и мед в сиропа, за да го свалят по лесно в магазините, а после реве, че го продал за 3,50 лв, не искали да му дават повече. Да не забравяме все пак, че е трето поколение пчелар .

  5. #2025
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да не ти пука, който си е роден прост си е прост, пък колкото ще да е високо в ерархията на държавните служители. То колко акъл трябва да имаш, за да храниш с захарен сироп пчелите по време на паша и да се чудиш що не го взимали, но накрая го съжалиха и му казаха да сложи и мед в сиропа, за да го свалят по лесно в магазините, а после реве, че го продал за 3,50 лв, не искали да му дават повече. Да не забравяме все пак, че е трето поколение пчелар .
    А ти жив ли си бре смехурко? Нещо бъркаш в разказите си. Да не задминеш Йовков ей, Пинокио. А що касае това, кой колко акъл има и дали е "прост" или не, нека всеки сам от списващите тук си направи извод. Хора даващи определения от този род, обикновено са с ограничен кръгозор и прекалено беден словесен речник, и дооста, доста беден житейски опит. А всъщност живота е толкова кратък и дали остатъка ще им стигне да достигнат нивото, за което претендират....

  6. #2026
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Калински, ти си като онези, които навремето казвали : нищо по тежко от пиле, не може да лети.Преди да споделя го четох и реакцията ми беше , подобна. Аз не твърдя, че пчелите действат с разум, пиша какво се случва и търся логика.Друга година не мога да отворя кошер от 25.08 до10.10 , сега изглеждат, като празни.Бях се притеснил та отворих няколко, имат си пило, и пращят от пчели.
    Е сега, ти ме изкара Тома неверни. Как му пасна твоя пост на Инчхай и веднага захапа като френски ключ на обла гайка.
    Та по повод бездействието на пчелите, което според някои е предизвикано от високата популация на пчелоядите, аз не съм съгласен. Защо? Ами има много други неприятели на пчелите, но те не се страхуват от тях. Аз не мисля, че пчелоядите тая година са повече, просто това наблюдевам при мен. В предходен пост изразих предположение защо пчелите мързелуват.
    Аз винаги правя прегледи около 6-ти септември, работя само до обяд, защото после започват да налитат здраво. И тази година направих прегледите по същото време, нищо необичайно, единствено липсата на открито пило ме озадачи.

  7. #2027
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е сега, ти ме изкара Тома неверни. Как му пасна твоя пост на Инчхай и веднага захапа като френски ключ на обла гайка.
    Та по повод бездействието на пчелите, което според някои е предизвикано от високата популация на пчелоядите, аз не съм съгласен. Защо? Ами има много други неприятели на пчелите, но те не се страхуват от тях. Аз не мисля, че пчелоядите тая година са повече, просто това наблюдевам при мен. В предходен пост изразих предположение защо пчелите мързелуват.
    Аз винаги правя прегледи около 6-ти септември, работя само до обяд, защото после започват да налитат здраво. И тази година направих прегледите по същото време, нищо необичайно, единствено липсата на открито пило ме озадачи.
    На теб може да ти странно, но в два различни региона положението е едно и също! Пчелоядите са много, за разлика от други години, а и сушата и липсата на храна в природата е отчайващо! Други години ме е било страх при такова време от кражба-бой между кошерите, а сега пушалката почти не се ползваше, пчелите се натискат в кошерите!

  8. #2028
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    На теб може да ти странно, но в два различни региона положението е едно и също! Пчелоядите са много, за разлика от други години, а и сушата и липсата на храна в природата е отчайващо! Други години ме е било страх при такова време от кражба-бой между кошерите, а сега пушалката почти не се ползваше, пчелите се натискат в кошерите!
    Ясно, за мен причината е друга, но както и да е. Това с пчелоядите ми прилича малко на лакардия, както при неоникотоидите и някои други от този род причини за нещо си, за които няма безпорни доказателства, а само догатки, но пък се приема като основна причина.

    ПП Всъщност и аз като Друмев да кажа - дойде ми гениална идея, догодина пускам песента на пчелоядите и няма да си играя да разхождам пушалката по пчелина. Шегувам се, но наистина не приемам на сериозно твърдението, че пчелите са добили страх от пчелоядите и поради това мързелуват.
    А на някой да му е правило впечетление, че в облачно или дъждовно време, пчелоядите се гощават по прелката? И във връзка с последния ми въпрос, сега къде са пчелоядите, след като пчелите са по прелките, вероятно стоят гладни пернатите, при условие, че популацията им се е увеличила драстично, както казвате.

  9. #2029
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Аз нямам дългогодишен опит, но при мен също забелязах сравнително ниска активност за това време на годината. За първи път ми се случва и го отдавах на това, че всичко е изсъхнало. Имам един тютюн, на който възлагах надежди, но явно не са го намерили или не пуска. Ние обаче, доколкото знам, нямаме пчелояди. Нямаме такива подходящи места за гнездене. Събират се некви пилци на едно мн.високо дърво до нас и цвърчат по цял ден, но мисля че са косове. За да проверя нещо, оня ден(на 8-ми) по пладне, оставих върху поилката тенджерата, с която им бях наливал сироп. 2 часа по-късно, все още нямаше никой Може би трябваше да пробвам с мед, но не ми се искаше да дърпам дявола за опашката.

  10. #2030
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Аз нямам дългогодишен опит, но при мен също забелязах сравнително ниска активност за това време на годината. За първи път ми се случва и го отдавах на това, че всичко е изсъхнало. Имам един тютюн, на който възлагах надежди, но явно не са го намерили или не пуска. Ние обаче, доколкото знам, нямаме пчелояди. Нямаме такива подходящи места за гнездене. Събират се некви пилци на едно мн.високо дърво до нас и цвърчат по цял ден, но мисля че са косове. За да проверя нещо, оня ден(на 8-ми) по пладне, оставих върху поилката тенджерата, с която им бях наливал сироп. 2 часа по-късно, все още нямаше никой Може би трябваше да пробвам с мед, но не ми се искаше да дърпам дявола за опашката.
    Да. Точно с мед опитайте и веднага ще си отговорите на въпросите. Аз махнах магазините и са на комин под един навес. Е, стой и гледай. А също има пчелояди при мен. Привечер слагам и някоя пита с по 4 пръста мед по нея за да я почистят. Причината е тотална липса на нектар в природата, а не, че пчелоядите ги плашат.

 

 
Страница 203 от 239 ПърваПърва ... 103153193201202203204205213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •