Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 209 от 239 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,081 до 2,090 от общо 2387
  1. #2081
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Склонен съм да приема,че стари майки 1,2,3 годишни,по време на роене,пак го отнасят.Склонен съм и да приема,че пчелите се съобразяват с пчелоядите.Все пак не напразно тез врапки са кръстени пчелояд.Има не малко майки(семейства),които още през август са спрели осеменяване,което ще рече,че всички пчели са полеви.което автоматично изключва тезата"липса(свършване)на летящата".Още повече,че в таз жега си трябва,нон стоп,вода.А и отворен кошер е достатъчно предизвикателство в таз суша,а липсват крадци.
    Възможно е някоя аномалия да е виновна,но в момента на липса на активност от страна на пчелите,бях свидетел на най-масираното присъствие на пчелояди.
    Ако си сложим,конските капаци,ще си разбием тиквите..
    Ачка, капаци винаги има и ще ги има, просто защото човек не е способен да възприема, обработва, помни и асимилира всичката информация, която постъпва през сетивата му.
    Що касае пчелоядите и отношението на пчелите към тях, как така от тази година се забеляза това ( аз не съм), явно от то на там все ще е така, или да се надяваме че при прелета, голяма част от пчелоядите догодина няма да се завърнат, че иначе 'ептен я вапцахме. Аз съм убеден, че причината за бездействието на пчелите не са пчелоядите, а по-скоро друго, което не ги привлича, за да ги накара да излязат.
    Давам пример в твърдение на горното!
    Тази година се наложи да работя като проф., Пренасях магазини с пити в къщи, там вадех меда. Последни вадения средата на август и свиване на плодници по 6-ти септември. На пчелина до обяд, когато ставаше ад. В къщи, в пригодено помещение намираха и най малките пролуки, та се налагаше да се работи в тъмната част на денонощието. Преди и след септемврийското вадене летаргия на пчелина, ама в дните на вадене активност след 10:30 часа. По него време песните на пернатите не спираха.

  2. #2082
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За окраската на всички видове,включая пчели и пчелояди е виновна именно еволюцията.Както на жертвите,така и на дебнещите....
    Мастер защитна окраска си е защитна с няколко функции знам я защото миналата година я учих с детето по човек и природа 4 клас.Ако имаш в предвид да ги примамят или нещо подобно,,да,, но за да ги виждат пчелите по добре е , ,,не,,.Поне аз така го разбирам.

  3. #2083
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Да бе, чак стигнах до там, да чета за втори път уикито за тея пчелояди то и там нямат строга позиция, уж яли по 36 пчели а пък правили беля на пчеларите
    А за осоеда прочете ли

  4. #2084
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Правилно, калински, ако някой ти казва, че от Искъро по-големо има, не му се вързвай.

  5. #2085
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Правилно, калински, ако някой ти казва, че от Искъро по-големо има, не му се вързвай.
    Както и ти каза изпреди, аз на очите си ли да вярвам или на чуждите такива.

  6. #2086
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    До миналата есен не вярвах,че осите могат да са толкова много,да действат организирано,че да пробият и силни кошери.Изядоха ми 14 кошера и може би застудяването през октомври,помогна за да не се увеличи бройката на загубите.Така,че допускам,пчелоядите да са виновни за липсата на летеж,дори и при отворени кошери.

  7. #2087
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Казах Ви и по горе, пчелите не летят нахалос. Няма ли поне малко смисъл/паша не летят. Усещат природата не като диво прасе дет рови за корени и трюфели постоянно, а по друг начин. Направете си експеримент с едно семейство и му арестувайте майката. Ама вземете най-лютото на пчелина, и после го наблюдавайте. Най-малкото ще разберете, че пчелите не са баш това което пише в книгите...

  8. #2088
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    До миналата есен не вярвах,че осите могат да са толкова много,да действат организирано,че да пробият и силни кошери.Изядоха ми 14 кошера и може би застудяването през октомври,помогна за да не се увеличи бройката на загубите.Така,че допускам,пчелоядите да са виновни за липсата на летеж,дори и при отворени кошери.
    Ачо, пчелояди унищожавали ли са ти кошер? Щото много колеги реват от пчелоядите, ама не си дават сметка, че няма ли ги пчелоядите, осите и стършелите ще се нароят и наплодят като в библейска притча!

  9. #2089
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Казах Ви и по горе, пчелите не летят нахалос.
    Ник,има отворен кошер,не един,а няколко под ред,без да бързам.В това безпашие,на отворен кошер на момента биха налетели крадци..Това ми направи впечатление и в същото време,инвазия на пчелояди,каквато не бях виждал и чувал до сега.Какво трябва да си помисля в такъв момент???
    п.п."нарояването" на оси и подобни е в пряка зависимост от нектароотделнето в района за годината.

  10. #2090
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Погледнете на пчелоядите като на мутри на които плащате за охрана. Те Ви охраняват и не дават на осите и стършелите да се наплодят много, а Вие им плащате с храна/пчели. Дет се има една приказка - безплатен обяд няма!

 

 
Страница 209 от 239 ПърваПърва ... 109159199207208209210211219 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •