Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 239 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 2387
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    Започна да цъфти тук там по някое стръкче на кориандъра.
    Покраи вас, т.е. в нашия регион има ли кориандър, че никаде не съм забелязал тази година?????
    И в каква посока е?

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    3-4 хиляди декара от Александрово към Тънково и още няколко стотин между Медово и Александрово,направо се чудя дали има смисъл да ги карам на лавандула .

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    3-4 хиляди декара от Александрово към Тънково и още няколко стотин между Медово и Александрово,направо се чудя дали има смисъл да ги карам на лавандула .
    Моите ще хванат този Медово-Александрово, макар да им е малко далечко.
    И казваш започва да цъфти.... много се радвам, че досега приноса беше много малък.

    Къде ги караш на Лавандула?

  4. #54
    Tо хубаво цъфти то и липата почти е цъфнала ама с тея дъждове не е спряло да вали и го дават и другата седмица да вали.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Всеки май месец е така,лошото е че тази година всичко цъфти по–рано от обичайното.Сега остава да има едно сухо лято като миналото и пак ще я втасаме.

  6. #56
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    При мен магазините са пълни. Остава запечатването и другата събота май ще има въртене.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Бургас
    И мен мен магзините са пълни от драката.Чакаме сънчогледа да цъфне.

  8. #58
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Колеги,как е при вас положението.
    При мен нектара е прекалено гъст,въпреки многото дъжд през миналия месец.въпреки,че питите не са запечатани.От почти седмица не е спирало да духа и положението бие на по зле и от миналата година.
    Слънчогледа почна,но тоя северосзточен вятър си е ебало мамата,няма спиране. sadsmile; next_mad;

  9. #59
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Цитат Първоначално публикувано от kasapina
    Колеги,как е при вас положението.
    При мен нектара е прекалено гъст,въпреки многото дъжд през миналия месец.въпреки,че питите не са запечатани.От почти седмица не е спирало да духа и положението бие на по зле и от миналата година.
    Слънчогледа почна,но тоя северосзточен вятър си е ебало мамата,няма спиране. sadsmile; next_mad;
    Годината не е толкова лоша ,мед има поне другаде :D Вади го колега за да може да си го отделиш по видове ,слънчогледа тепърва започва и всяко забавяне на работата на пчелите ще означава загуба на продукция-нищо че не запечатан.

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Зле зле, колко да е зле....
    От много оплакване фаида няма. Нее розово, духа и сушата е голяма, но магазините са пълни нали? Какво се оплаквате тогава.

    Извинявам се предварително на колегите, но подготвените добре пчелни семеиства вече напълниха по 2 магазина, какво повече искаме от животинките?

 

 
Страница 6 от 239 ПърваПърва ... 456781656106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •