Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 239 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 2387
  1. #161
    Щях да идвам да те питам дали и при теб е така но като питах Ботев и като ми каза че положението е същото като при мен, отпаднаха всякакви съмнения. Ходих до кооперацията Христо Ботев, рапицата е тяхна но нищо не стана, само някаква счетоводителка имаше и ме уверяваше че не били те. Били проверявани незнам си какво на кой да вярвам на тях или на моите кошери ... Преди 3 дена нямах нищо в магазините днес ще видя как е и ще пиша
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    И при мен вяла работа. Преди няколко дни заваля за първи път от средата на април. В понеделник надникнах няколко магазина. В някои има качено в 2-3 пити, а на други магазините са пусти. Плодниците са пълни с пчели и са направили дебели венци. Вадих по някоя рамка да освободя място за майките да снасят. Сега след дъждовете дано зацъфти нещо до слънчогледа. Дано поне той стане, че инъче лоша работа.

  3. #163
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Явно в района арендаторите са прекарали някакъв препарат евтинийка и са пръскали масово с него.Така си обеснявам аз нещата.Интересува ме длъжни ли са да водят някакъв дневник с препаратите с които пръскат както и датите на пръскане?Усещам че тази година масово ще горят нивите с рапица!

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Длъжни са! И за пръсканията да уведомяват са длъжни. Освен това, не е логично навсякъде в областта да е пръскано и пчелите повсеместно да са изтровени.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  5. #165
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    Бургас
    Миналата година по това време имах 300кг от кориандър от 30 кошера,после още повече бодил, а сега 0 и не знам какво става.плодника пълен с пчели и пило а мед горе няма. Тази пролет ги гледах даже по-добре от миналата,10 нови майки, хранене,стартовит и т.н.Сега като чета вас и се успокоявам, че не съм само аз. Но ако не даде слънчогледа, не знам.

  6. #166
    Какво да ти кажа бях ги докарал почти до роене...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Ако се сещате преди месец някъде беше паднал един кален дъжд,колата беше покрита с кал че трябваше да я мия след това.Може ида е бил киселинен или нещо подобно.Дали има нещо общо,защото е много странно цял един обширен регион и по едно и също време да има еднакви признаци на отслабване на пчелните семейства.А дали може да има пръст в това полигона в Ново село?Американците едва ли някой ги контролира какво правят.

  8. #168
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Не уточних, че моят пчелин е в едно село до Велико Търново.

  9. #169
    Значи сме комшии с колегата mivanov. Слава Богу при мен нямаше отравяне от рапицата.

  10. #170
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Здравейте колеги аз съм от Бургас ,
    мисля да прескоча до Етъра на 6 и 7 юли
    ако някой смята да ходи да се обади (на лични)

 

 
Страница 17 от 239 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •