Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 239 ПърваПърва ... 614151617182666116 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 2387
  1. #151
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Колеги,как е при вас хавата ?
    При нас от май месец до 7 юни,няма и капка дъжд...сухо е мамата си ебало...
    Какво става с това време не знам next_mad; sadsmile;

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Кой район си?В Карнобат вали всеки ден и е доста студено за юни.

  3. #153
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    От Раднево съм
    Ако другата седмица няма дъжд,ще ускори излизането на слънчогледа...вече започнаха да се формират главички.
    Нас много ни мъчи това време sadsmile;

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    До Несебър ,по един пълен магазин от кориандър поставен втори (това на няколко супер силни),лежаци на 18 рамки с по половин магазин-18 рамков ,само да спре дъжда и ще има взрив от кориандър,последван от липа и много слънчоглед минимум 40 дена мега-паша

  5. #155
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2012
    Мнения
    7
    до сега две-три рамки в магазина от акация времето дава хава за мана но щее на места заради гьсеницата

  6. #156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Искам да се допитам до колегите от Бургаския край-как ви се виждат семействата,струват ли ви се отслабени?През последния месец при нас(Българово)стана нещо за което само гадаем,семействата видимо са отслабнали,не само моите а на всички с които съм говорил.Предния месец имаха много пило(като тази година не съм имал никога досега),и очаквах сега по това време както се казва кошерите да врят от пчели,да ама не.Съмняваме се за две неща-първото е да са изтровени,но при кошерите и вътре в тях няма никаква следа от натряване,знаете какви купчини с умрели пчели стават пред кошерите след натравяне-няма и помен от такова нещо.Второто-миналия месец имаше много дни с почти ураганни ветрове,аз лично,мисля,че може би това е причината.При тези ветрове пчелите летяха защото времето привидно беше добро,в смисъл беше топло и слънчево,но от силата на вятъра не можеха да се доберат до прелките си.Тъкмо да кацне и порив на вятъра я запраща някъдеси.Колко животинка е пчеличката,да я блъсне вятъра в нещо и това ще и е.М/у другото,досега беше почти пълно безпашие,но не е там причината,защото през цялото това време продължаваха да гледат много пило,както е и сега.Как мислите вие?

  7. #157
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Същата работа и нашия край.Почти всички с които съм говорил казват че семействата са отслабнали изведнъж,при условие че се развиваха отлично до момента.Просто летящата пчела изчезна в голяма степен.Пило имаше и има много,но в магазините пчелите са малко.Мисля че е отравяне.Не знам с какво са пръскали арендаторите,но положението е еднакво навсякъде освен в планинските и полупланинските райони където не е имало рапица.

  8. #158
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Ами при нас се получи същата ситуация, след като арендаторите от фирма "Октопод"напръскаха цялата обработваема земя с препарати срещу плевели.Земята не я бяха обработвали от миналата година и бяха поникнали много плевели, които цъфтяха.Напръскаха ги и без въобше да орат насадиха царевица-след две седмици царивицата е висока десетина сантиметра, а плевелите изчезнаха.Повечето ми кошери бяха по на четири корпуса пълни с пчели, в момента пчели има само в плодника.Кошерите не са се роили, нито пък майките са спряли да снасят.Просто изчезнаха всички летящи пчели.

  9. #159
    Ето как стана при мен на 2 май прегледах семействата който бяха фул с пчели, магазина прелива направо за втори магазин не се побират. Започнах рано да храня с сироп за да ги развия и да направя сборни отводки. Веднага си осигурих майки, забравих да кажа че имах "чудна" рапица. Отивам след като дойдоха майките на 7 май и какво да видя вътре на 5-6 рамки пчела останала, летящата никаква е няма. Бързам да кажа не са се ройли както някой може да предположи. Старите майки са там но както писах по горе работната пчела е нямаше, същата работа и при колега в моя район. Жалкото е че нищо не може да докажем, всичко е умряло на полето. Едни колеги ми казват по добре иначе щяха да заминат целите кошери но мен това не ме грее много, при положение че съм имал някакви нагласи за добив и развитие ... Въпреки непресъхващата хранилка не са така силни както бяха преди това!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #160
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    И при мен е точно така , значи причината е обща за района .Количеството на пчелите стана като в началото на март , а от рапица и кориандър - по 4-5 пълни маг. пити в кошер.

 

 
Страница 16 от 239 ПърваПърва ... 614151617182666116 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •