Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 200 от 239 ПърваПърва ... 100150190198199200201202210 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,991 до 2,000 от общо 2387
  1. #1991
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Според естествения път на нектара/прашеца е така. В нарочно изработено дъно, може да се направи хранилка. Практиката показва, че даване на храна далече от дъното/отворите на кошера, намалява риска от кражби в безпашие. В тежките за семейството месеци, подаването на храна над тях, също е по-добре.
    Логично да е така.Ама според Найчуков диетолога на к- ската с- ма, точно в безпашие напролет се разпечатва всичкия мед и според него трябва да се принудят да го преместят дали отдолу, дали зад преградна встрани а отгоре е по особено топлина, медени венци и други такива като подреба на гнездото са от значение.И аз си реших щом действа напролет и наесен в някакъв % ще действа, като разбира се разпечатвам само меда за пренасяне .Лично мнение.

  2. #1992
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    От ЛР, минавам на ДБ. Над ДБ има ХР, как да ги излъжа да свалят меда долу?
    Размени им местата, нека ханеманката остане между тях, хем ще се и подхранят автоматично, после си прибираш долните корпуси и така. За силни семейства не би трябвало да е проблем. Когато е отгоре ще го свалят само ако имат нужда иначе не
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #1993
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Размени им местата, нека ханеманката остане между тях, хем ще се и подхранят автоматично, после си прибираш долните корпуси и така. За силни семейства не би трябвало да е проблем. Когато е отгоре ще го свалят само ако имат нужда иначе не
    Да, бе , аз да не съм щангис.

  4. #1994
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, бе , аз да не съм щангис.
    Е па кажи какъв си, че да знаем какъв съвет да ти дадем
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #1995
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    От ЛР, минавам на ДБ. Над ДБ има ХР, как да ги излъжа да свалят меда долу?
    По това време, да нямаш основа за зимуване... лошо! Ще мааш инверт както ми се чини...

  6. #1996
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    По това време, да нямаш основа за зимуване... лошо! Ще мааш инверт както ми се чини...
    Неточно съм се изразил , не минавам, минал съм. ДБ е сложен още през юни, а ХР е сложена преди 20 дена, когато видях, че майката снася в ЛР корпус.

  7. #1997
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тези, които ползвате hive alive , с накапване с доза 10 мл. на литър, колко пъти го правите? .

  8. #1998
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ирландците препоръчват да се дадат общо 10 мл. Разделени на четири приема от по един литър с 2.5 мл
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1999
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Не стига че е тотална суша и жеги, ами и пчелоядите целия август крякат наоколо, а днес само дето не кацаха по кошерите.

  10. #2000
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Голяма суша е наистина, и ще задържи така поне още седмица, две.

 

 
Страница 200 от 239 ПърваПърва ... 100150190198199200201202210 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •