Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 239 ПърваПърва ... 78910111959109 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 2387
  1. #81
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    При мен от силните семеиства извадих по 2 пълни магазина и 3-я наченат, около 35кг. Като се има в предвид че нямах изградени рамки сложил съм им само по 5 изградени рамки.
    Но пашата спря изведнъж след липата, да факт е че с този ГМО слънчоглед абсолютно нищо не събират от него, за 1 седмица ако имаше паша от слънчогледа щяха да напълнят поне 1/2 от магазина при мен има много слънчоглед и е много близо.

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Младене, в България е забранено да се сеят ГМО култури. При мен от слънчогледа изкарах още по 2 магазина и с предната паша стигнах около 50 кг от кошер. В нашия регион явно са сяли слънчогледа по-рано и цъфна с около 20-тина дена по-рано докато имаше все още влага. След като хванаха жегите тогава пашата спря, а не защото слънчогледа не дава.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Младене, в България е забранено да се сеят ГМО култури. При мен от слънчогледа изкарах още по 2 магазина и с предната паша стигнах около 50 кг от кошер. В нашия регион явно са сяли слънчогледа по-рано и цъфна с около 20-тина дена по-рано докато имаше все още влага. След като хванаха жегите тогава пашата спря, а не защото слънчогледа не дава.
    Зарко много зависи от сорта на слънчогледа.Какъв сорт са сяли около теб,ако знаеш сподели.Тук сеят предимно американски хибриди,защото са устойчеви на засушаване.Вярно е че отделят нектар,но е толкова гъст че пчелите понякога залепват за питите.И мойте напълниха от слънчогледа но не толкова,дори сега слагат и от бодила по малко.Тази година сушата е по голяма от миналата,има цепнатини в земята където може да ми влезе кракът до коляното,не е капнало капка от май месец.За сметка на това има вятър в изобилие.

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    При нас тази година слънчогледа ме уби направо,по 2 и 3 магазина само от него.Незнам от сорта ли е или от това,че се застъпи с кориандъра(цъфна рано),досега не бях взимал толкова от него.

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur
    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Младене, в България е забранено да се сеят ГМО култури. При мен от слънчогледа изкарах още по 2 магазина и с предната паша стигнах около 50 кг от кошер. В нашия регион явно са сяли слънчогледа по-рано и цъфна с около 20-тина дена по-рано докато имаше все още влага. След като хванаха жегите тогава пашата спря, а не защото слънчогледа не дава.
    Зарко много зависи от сорта на слънчогледа.Какъв сорт са сяли около теб,ако знаеш сподели.Тук сеят предимно американски хибриди,защото са устойчеви на засушаване.Вярно е че отделят нектар,но е толкова гъст че пчелите понякога залепват за питите.И мойте напълниха от слънчогледа но не толкова,дори сега слагат и от бодила по малко.Тази година сушата е по голяма от миналата,има цепнатини в земята където може да ми влезе кракът до коляното,не е капнало капка от май месец.За сметка на това има вятър в изобилие.



    Слънчогледа дава много нектар, стига да има въздушна влага, а пчелите залепват по него, когато е сухо. Какъвто и да е хибрида, нектара е еднакъв, просто дълбочината на чашките е различна, а и количеството нектар. Тази година, където сяха по-рано слънчогледа, пчелите напълниха по 2,3, а някои по 4 магазина само за 7-8 дни.
    ROCK FOREVER

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2012
    Мнения
    74
    "СЛЪНЧОГЛЕД - само за няколко години на повече от 40% от площите се отглежда слънчоглед по КЛИЪРФИЛД технологията. С Клиърфилд хибриди и продуктите Пулсар и Стомп, земеделските производители се справиха с проблемните плевели и откриха единственото химично решение срещу паразита синя китка."

    http://www.bgfermer.bg/Article.asp?ArticleId=1097739

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    ivootur, нямам идея какъв е бил слънчогледа, то имаше хиляди декари. Факт е, че като хванаха вече големите жеги и пашата спря.

  8. #88
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Незнам технологията, но тук 2-ра година пт слънчоглед мед не се вади. А го има в изобилие.

  9. #89
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Ха,сорта е важен колега!Мед пуска слънчогледа с дебело стъбло и голяма пита.Часовниците които сеят сега масово пускат много малко нектар.Миналата година прехвърлях 16 с-ва от ДБ на Фарари и се изглупих да им оставя слънчогледа вътре.Презимуваха,но после започнаха да се топят и на 01.04 останаха 2.Слънчогледа в питите бе бял като рапица и твърд като камък.Оправях си вилицата с клещите от тоя боклук.слънчогледа не е това което беше,така че внимание!!!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    слънчогледа не е това което беше,така че внимание!!!
    To със всичко е така да ти кажа и от там идва наи-големия проблем. Не само с пчелите и тяхната смъртност, но и с нас хората.

 

 
Страница 9 от 239 ПърваПърва ... 78910111959109 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •