Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 177 от 239 ПърваПърва ... 77127167175176177178179187227 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,761 до 1,770 от общо 2387
  1. #1761
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Господа пчелари, колеги. Проблема не е в рапицата или слънчогледа. Аз нямам такива култури и съм на същия хал. Проблема е друг и трябва да се търси на друго място.

  2. #1762
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Господа пчелари, колеги. Проблема не е в рапицата или слънчогледа. Аз нямам такива култури и съм на същия хал. Проблема е друг и трябва да се търси на друго място.

    Не е само от там проблема Модернизаторе.Сахара,Сахар а.От дет и да погледнеш излиза Сахара.Смея се аз, но това което го казват колегите е вярно и аз го имам.Смяхте ми се за две -три майки в кошер,но първо тия кошери фира дават.26 станаха при мен добре ,че ручкам всяка седмица ,че да подържам баланса на пилото.Отново анти пчеларство.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1763
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е само от там проблема Модернизаторе.Сахара,Сахар а.От дет и да погледнеш излиза Сахара.Смея се аз, но това което го казват колегите е вярно и аз го имам.Смяхте ми се за две -три майки в кошер,но първо тия кошери фира дават.26 станаха при мен добре ,че ручкам всяка седмица ,че да подържам баланса на пилото.Отново анти пчеларство.
    Имаш предвид храненето със захар ли?

  4. #1764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имаш предвид храненето със захар ли?

    Е кой храни в медозбора при дъждовно време със Сахар.Той колегата дето го изгонихме го каза за дъжда.Аз от теливизията и весниците знам от къде е.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1765
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Преди 10 дена ми се излюпиха две майки в оплодни садъчета.Едната беше с парализиран крак и днес видях че сакатата майка почнала да снася.И другата кат че ли е наедряла малко,но яйца не видях.Споделям го за колегите,които се притесняват за неоплодените майки по това време на годината.Успех!

  6. #1766
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Може пък да са неоплодени.Знам ли!?

  7. #1767
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Може пък да са неоплодени.Знам ли!?
    Дааа. И аз имам подобен случай. В края на август, забелязах едно семейство си гласи самосмяна. Първата половина септември нямах възможност да погледна какво се случва. На 16.09 поглеждам - изклюпена майка, няма пило, ни яйца. На 23.09 поглеждам, пак нищо. Рекох си, слагам от запасните, ама не намерих майката, за да я премахна. Днес отварям отново, за да сложа отводка със запасна майка и о чудеса, не само яйца, а и открито пило с много млечице. Да, не мога да преценя, дали не са търтееви, но едва ли, като гледам яйцата, си мисля, че е пчелно пило. Другата събота ще стане ясно. Та мисълта ми е, че досега не ми се е случвало по това време такива неща и не вярвах, че може да се оплоди майка по това време. Друг е въпроса, доколко ще е читава, но ще разбера .

  8. #1768
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дааа. И аз имам подобен случай. В края на август, забелязах едно семейство си гласи самосмяна. Първата половина септември нямах възможност да погледна какво се случва. На 16.09 поглеждам - изклюпена майка, няма пило, ни яйца. На 23.09 поглеждам, пак нищо. Рекох си, слагам от запасните, ама не намерих майката, за да я премахна. Днес отварям отново, за да сложа отводка със запасна майка и о чудеса, не само яйца, а и открито пило с много млечице. Да, не мога да преценя, дали не са търтееви, но едва ли, като гледам яйцата, си мисля, че е пчелно пило. Другата събота ще стане ясно. Та мисълта ми е, че досега не ми се е случвало по това време такива неща и не вярвах, че може да се оплоди майка по това време. Друг е въпроса, доколко ще е читава, но ще разбера .
    Може да е по - читава от всяка друга. Само не мога да разбера, как като отворите кошер и не можете да видите майката? Аз съм с три диоптъра очила, а днес тъй като ги забутах някъде ми се наложи да търся майка. Е, познайте - намерих я - без очила. Та Калинчо, - вземи се в ръце бе човек. Янчо ще ни се смее.

  9. #1769
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може да е по - читава от всяка друга. Само не мога да разбера, как като отворите кошер и не можете да видите майката? Аз съм с три диоптъра очила, а днес тъй като ги забутах някъде ми се наложи да търся майка. Е, познайте - намерих я - без очила. Та Калинчо, - вземи се в ръце бе човек. Янчо ще ни се смее.
    Ами набързо го "прехвърлих" два пъти семейството, за да не губя време, защото трябваше да третирам за акара. Пък Янчо нека се смее, ама така и не каза с колко магазини е работил. То толкова и работил май, щом .... знаем какво му се е случило с даданите. Ама сегаа, сега е най-гУлемия пчелар. И то какъв? Проф.

  10. #1770
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може да е по - читава от всяка друга. Само не мога да разбера, как като отворите кошер и не можете да видите майката? Аз съм с три диоптъра очила, а днес тъй като ги забутах някъде ми се наложи да търся майка. Е, познайте - намерих я - без очила. Та Калинчо, - вземи се в ръце бе човек. Янчо ще ни се смее.
    Само дето не разбрах, защо трябва да се смея на труда ви?

 

 
Страница 177 от 239 ПърваПърва ... 77127167175176177178179187227 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •