Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 202 от 239 ПърваПърва ... 102152192200201202203204212 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,011 до 2,020 от общо 2387
  1. #2011
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аве да не са мутирали тези пчелояди. Имат ли намерение да мигрират на юг или ще зимуват тук. Янев пише : ..както всяка година...При мен от 1996 г. не е имало такова нещо. Днес измислих бизнес : поръчвам 200м. мрежа и отварям цех за котешка храна.Търся дистрибутори.
    пп. Да ви кажа и за друга напаст тази година при мен ( за първи път) появиха се комари, дребни, невидими, като нинджи са.Като те ухапе ти идва да си отрежеш кракъ.Работят цял ден.Суша, ама не свършват. Взех да вярвам в края на света.

  2. #2012
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Е не може, трябва и аз да повярвам на тая мантра, че пчелите като чуят пчелоядите и хоп стоят си в бункера и чакат да отмине бурята, даже моите и каски слагат, нищо че са на завет.

  3. #2013
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Е не може, трябва и аз да повярвам на тая мантра, че пчелите като чуят пчелоядите и хоп стоят си в бункера и чакат да отмине бурята, даже моите и каски слагат, нищо че са на завет.
    Ха-ха и аз така си мислех, но стана 3-4 дни това виждам. Хайде кажи ми, защо пчелите не си летят нормално в 17.30 до поилката, температура 25 градуса, а излизат след залез 19. ...и нещо си?.

  4. #2014
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Е не може, трябва и аз да повярвам на тая мантра, че пчелите като чуят пчелоядите и хоп стоят си в бункера и чакат да отмине бурята, даже моите и каски слагат, нищо че са на завет.
    Ми,еволюция.Неможе да се спре.И на мен,преди десетина дена ми направи впечатление,липсата на активност на пчелите за около час,докато отвсякъде се чуваха шарените.Дори си направих няколко прегледа тук-там,без да бързам и нито една крадла не се завъртя над отворения кошер.А наоколо вс изсъхнало...

  5. #2015
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    защо пчелите не си летят нормално в 17.30 до поилката, температура 25 градуса, а излизат след залез 19. ...и нещо си?.
    Не е ли много рано това ракиено време 17.30? След 19 и нещо си като се захлади малко. Гледам ги тез моите към 20 часа с фенерче на каските и на водопой.

  6. #2016
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Не е ли много рано това ракиено време 17.30? След 19 и нещо си като се захлади малко. Гледам ги тез моите към 20 часа с фенерче на каските и на водопой.
    Да, като се захлади между ушите ти. Ами август при температура 35 градуса защо не чакат да мръкне, ами са цял ден на поилката?
    И да те светна : в 17.30 съм още на бира.
    .

  7. #2017
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Чета,чета и почвам да не вярвам на очите си. Пчелите, се страхували от пчелоядите, голям майтап.
    Абе ей, пчелите не са същества, които имат мисловен процес. За да се случи това, то те трябва да добият инстинкт, за което трябват много години, че да еволюират. Към момента жега, липса на паша - прашец, нектар, респективно пило, та за какво им е да гонят вятъра. Те да не са като някои хора баир будали. Ай стига сипахте глупости бре "пчелари"!
    Я турете един леген със сироп пред пчелина па да видите имат ли страх пчелите от пчелоядите.

  8. #2018
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чета,чета и почвам да не вярвам на очите си. Пчелите, се страхували от пчелоядите, голям майтап.
    Абе ей, пчелите не са същества, които имат мисловен процес. За да се случи това, то те трябва да добият инстинкт, за което трябват много години, че да еволюират. Към момента жега, липса на паша - прашец, нектар, респективно пило, та за какво им е да гонят вятъра. Те да не са като някои хора баир будали. Ай стига сипахте глупости бре "пчелари"!
    Аз мога да потвърдя същото поведение на пчелите при наличието на пчелояди. Кратко облитане около 9.30-10 и след това преди залез когато ятото отлита. През другото време буквално е мъртвило и няма летчща пчела,не работят.
    На пчелина в гората положението е нормално.

  9. #2019
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Аз мога да потвърдя същото поведение на пчелите при наличието на пчелояди. Кратко облитане около 9.30-10 и след това преди залез когато ятото отлита. През другото време буквално е мъртвило и няма летчща пчела,не работят.
    На пчелина в гората положението е нормално.
    Какво ще рече нормално? Моите пчелини - два на брой, единия на открито, другия под сенчести дървета, живота на пчелите все един и същ. В понеделник вечер, около 19:30 часа, отивам на тоя под сенките и бучи все едно в паша, а те се облитат. Е, какво, Ами нека се облитат. А според теб на пчелоядите ли се дължи тая липса на пило? Оня с пластмасовите кошери разправя, че при него, по това време на годината е така. Да обаче в нашия район, това е прецедент. А сега де!

  10. #2020
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Нормално, ще рече че летят през целия ден,мъкнат прашец и мед имат събран горе.
    На другите 2 който са на голо магазините са абсолютно сухи и вече ги въртя отдолу. Последните 4 години 5-10 септември въртях и хубаво даваха.
    Иначе пило имат.
    Тука става въпрос,че когато има ято летеж на пчели няма,даже и не бучат ,а са по 70-80 семейства.

 

 
Страница 202 от 239 ПърваПърва ... 102152192200201202203204212 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •