Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 222 от 239 ПърваПърва ... 122172212220221222223224232 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,211 до 2,220 от общо 2387
  1. #2211
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    От какво са слаби питаш? Ми от липса на паша. То беше пустиня. Тук там може да е било по - добре, но на повечето места си беше пълен крах. Сега формула не може да се даде, но всеки може сам да намери някакъв начин който да му отговори на семействата и на района за доброто развитие на семействата.
    При мен от юли не е валяло, но на 20тина километра от мен целия юли си прекапваше всяка седмица по час два, но и там картинката не е по добра. Питам в четвъртък 25 души пчелари как са им пчелите ссички си мълчат, аз им казах, че моите са по слаби от други години, ама тр си мълчат. Казвам значи всичко си ви е наред, супер грешката си е при мен. На другия ден засичам един пред детската градина и ми казва "а бе на мен от 12 само 4 са ми останали" друг идва на пазарчето дето продавам и ми разправя "А бе то на мен от 48бр ми останаха до сега 22". Айде единия го знам той нещо подценяваше акара, другия май си третира с химия.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #2212
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Понеже имаше около 100 пчели набити в килийките, останалите на дъното, и бях чел преди, че ако има набити пчели в килийки, означава, че са умрели от глад...на едната пита имаше запечатано пило към 30-ина килийки, това го забелязах още средата на октомври - среден по сила кошер, а имаше още открито пило, и оставих питата с пилото естествено...и си мисля, че са се закотвили на пилото, и не са могли да се преместят после върху питите с мед.
    Майката намери ли я?
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #2213
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Не съм я търсил - утре мога да поровя да я потърся, но си беше хубава, едра майка.....и един рой бях хванал с майка белязана в жълто, питах - казаха, че е от 2017г. - вчера го почуках - бръмчът яката...значи и стари майки могат да окретват засега...ще го следя до пролетта този кошер с 2 и зайде годишна майка дали ще оживее.

  4. #2214
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    При мен от юли не е валяло, но на 20тина километра от мен целия юли си прекапваше всяка седмица по час два, но и там картинката не е по добра. Питам в четвъртък 25 души пчелари как са им пчелите ссички си мълчат, аз им казах, че моите са по слаби от други години, ама тр си мълчат. Казвам значи всичко си ви е наред, супер грешката си е при мен. На другия ден засичам един пред детската градина и ми казва "а бе на мен от 12 само 4 са ми останали" друг идва на пазарчето дето продавам и ми разправя "А бе то на мен от 48бр ми останаха до сега 22". Айде единия го знам той нещо подценяваше акара, другия май си третира с химия.
    Е, то кога е добре се бием в гърдите, а кога стане лошото си мълчим. Иначе както казах и преди време, болестта си обикаля, но никой не ме слуша. Докато се усетиш и пчелина на нула или остане някой кошер за мая.

  5. #2215
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Не съм я търсил - утре мога да поровя да я потърся, но си беше хубава, едра майка.....и един рой бях хванал с майка белязана в жълто, питах - казаха, че е от 2017г. - вчера го почуках - бръмчът яката...значи и стари майки могат да окретват засега...ще го следя до пролетта този кошер с 2 и зайде годишна майка дали ще оживее.
    Не е толкова стара, даже пролетта си се развиват в началото като млади, но после пукат гума, при първа възможност я сменяй да не ти похаби годината, не че е задължително
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #2216
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, то кога е добре се бием в гърдите, а кога стане лошото си мълчим. Иначе както казах и преди време, болестта си обикаля, но никой не ме слуша. Докато се усетиш и пчелина на нула или остане някой кошер за мая.
    Слушам те, слушам, а и ти вервам на всичко това
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #2217
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Не съм я търсил - утре мога да поровя да я потърся, но си беше хубава, едра майка.....и един рой бях хванал с майка белязана в жълто, питах - казаха, че е от 2017г. - вчера го почуках - бръмчът яката...значи и стари майки могат да окретват засега...ще го следя до пролетта този кошер с 2 и зайде годишна майка дали ще оживее.
    Даже и през пролетта, може да прецениш за възможностите на майката, според това колко рамки пчели има кошерът, в сравнение с другите.

  8. #2218
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, то кога е добре се бием в гърдите, а кога стане лошото си мълчим. Иначе както казах и преди време, болестта си обикаля, но никой не ме слуша. Докато се усетиш и пчелина на нула или остане някой кошер за мая.
    Те едни гърди......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #2219
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Големи спецове , работят само с млади майки. 2017г. била стара, ами тя е работила две години. На такива дърти майки им режа края на март крило /крила / и заден крак, и я сменят още през май. Залагат няколко чудесни маточника, част от тях ползвам за отводки и смяна на негодни майки. Сезона си протича без никакви сътресения.

  10. #2220
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Големи спецове , работят само с млади майки. 2017г. била стара, ами тя е работила две години. На такива дърти майки им режа края на март крило /крила / и заден крак, и я сменят още през май. Залагат няколко чудесни маточника, част от тях ползвам за отводки и смяна на негодни майки. Сезона си протича без никакви сътресения.
    На тебе хубаво ли ще ти е, ако някой ти отреже крак или ръка? Между впрочем, ако сушата продължи няма да има никакво значение какви са майките, акарите и главите(пчеларските).
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 222 от 239 ПърваПърва ... 122172212220221222223224232 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •