Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 193 от 239 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,921 до 1,930 от общо 2387
  1. #1921
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тези дни спасявах пчели, днес храних пчелояди. Баси , такава напас не бях виждал.
    Атс-то беше правил някаква техника за отпъждане, някакво инфо има ли?
    пп. Дроновете могат ли да фъркат в дъждовно време ?

  2. #1922
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тези дни спасявах пчели, днес храних пчелояди. Баси , такава напас не бях виждал.
    Атс-то беше правил някаква техника за отпъждане, някакво инфо има ли?
    пп. Дроновете могат ли да фъркат в дъждовно време ?
    Ефекта от техниките е кратковременен. В една градинка в центъра на града имаше подобни техники за пропъждаме на врани, че като седнеш да починеш на някоя пейка, те осират гаргите. Всичко обаче беше от ден до пладне относно ефекта.
    Пчелоядите в дъждовно време ти се набиват на очи, защото пчелите си кротуват и птиците огладнели ги дебнат на прелките, а при хубаво време се засищат във въздуха, далеч от пчелина.

  3. #1923
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Според мен понеже в България кошерите се увеличиха много, всяка 2ра къща има кошери има изобилие на храна и за това в тази благоприятна среда популацията на пчелоядите се е уличила многократно.

  4. #1924
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Според мен понеже в България кошерите се увеличиха много, всяка 2ра къща има кошери има изобилие на храна и за това в тази благоприятна среда популацията на пчелоядите се е уличила многократно.
    Те кошерите нарастват заради програмите, ама пчелите намаляват.Пчелоядите за съжаление хартиени отчети не ядат и налитат на все по-оскъдната храна.Май не са много пчелоядите току им е малко папането и стават нахални?
    Що ли да ядат гадинките като земеделците им изтровиха поминъка?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #1925
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Те кошерите нарастват заради програмите, ама пчелите намаляват.Пчелоядите за съжаление хартиени отчети не ядат и налитат на все по-оскъдната храна.Май не са много пчелоядите току им е малко папането и стават нахални?
    Що ли да ядат гадинките като земеделците им изтровиха поминъка?
    Не зная за статистиката, но в северозападния район почти не останаха хора без кошери. При нас е голяма бедност и всеки се опитва да изкара някой лев. В моята работа от 70 човека около 50 гледат кошери а на другите 20 имат роднини в чужбина от тези 50 само 3ма сме регистрирани а в селото където ми е пчелина има само 2 регистрирани а във всяка 2ра къща има кошери за това не вярвам на статистика.

  6. #1926
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Проблема е в регистрационния режим.Ако всеки нов кошер се регистрира безплатно и в регистрацията е включен задължителен преглед от ветеринар два пъти годишно, много хора ще си ги регистрират.При сегашния режим масрафа за регистриране на един кошер не си струва.Политиката на "размахваната тояга" провеждана от управниците трябва да се замени от политиката на "моркова".Но ние сме сбъркана държава и нашите управници се вживяват в ролята на турски бейове от преди 200 години.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #1927
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тези дни спасявах пчели, днес храних пчелояди. Баси , такава напас не бях виждал.
    Атс-то беше правил някаква техника за отпъждане, някакво инфо има ли?
    пп. Дроновете могат ли да фъркат в дъждовно време ?
    Виждаш ги и ги чуваш заради лошото време,тогава се събират на ята около/до пчелините и чакат.

  8. #1928
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Виждаш ги и ги чуваш заради лошото време,тогава се събират на ята около/до пчелините и чакат.
    Как поетично звучи. Та аз ги гоня от тъмно, до тъмно, 13часа на ден.Сган па 150-200 броя.

  9. #1929
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Пчелоядите гнездят на колонии, най-често в изкуствено издълбани брегове...колонията не е много далеко от пчелина, така че може да се открие, ако се поразходи човек, и вече, който иска може да ги......кофти е, не съм трепал масово пчелояди, освен няколко с въздушната пушка с оптика, когато са кацнали на някое дърво около пчелина, въпрос на личен избор, оправдавам всякакви действия на пчеларите в защита на пчелите....в Календарния Справочник пишеше, че в радиус от 300 метра от пчелина, пчеларят имал правото да ги убива, но това е било по време на соц-а, но сега са защитен вид птица, и трепането им е забранено.

  10. #1930
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Голямо цепене и мачкане пада,отвсякъде мяукат майки,кацат по прелките и трият баджаци
    Ако се съди по случващото се, зимата ще е тежка.

 

 
Страница 193 от 239 ПърваПърва ... 93143183191192193194195203 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •