Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 229 от 239 ПърваПърва ... 129179219227228229230231 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,281 до 2,290 от общо 2387
  1. #2281
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    все някой да прекара другиго, шибан манталитет!
    Невярвам,баш това да е положението в югоизточния регион!

  2. #2282
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Невярвам,баш това да е положението в югоизточния регион!
    Ооооо вярно е как да не е вярно, особенно в пчеларските среди е върха на пирамидата.

  3. #2283
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ооооо вярно е как да не е вярно, особенно в пчеларските среди е върха на пирамидата.
    Еееееее,Янчо,баш ти ли?
    Имах в предвид,да си мерят "репресивния" стаж в друга тема.
    Иначе,югоизточния район ми е симпатичен.А и българщината ми е мила!
    Поздрави на югоизтока!

  4. #2284
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Еееееее,Янчо,баш ти ли?
    Имах в предвид,да си мерят "репресивния" стаж в друга тема.
    Иначе,югоизточния район ми е симпатичен.А и българщината ми е мила!
    Поздрави на югоизтока!
    Благодаря Ачка, но откакто заврях носа си в пчеларските среди разбрах, че яко вони на ла..а. Хубаво ми беше докато си гледах пчеличките и си нямах на идея кой ми е комшия.

  5. #2285
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    пчеларските среди
    Янчо,аз нямам проблем с нито една пчеларска среда.А според мен,по-голяма пчеларска среда от форума няма.Другото са сбирки..Ама и на колкото сбирки съм бил,пак не съм имал проблем.Не,че съм 1,9м,90кг,руса коса(канадска ливада),сини очи,с 40 сантови бицепси,ами просто съм толерантен.Не всички сме с еднакво мислене.
    Таааа,как се развиха таз годишните късни отводки при теб?При мен всичко е на линия-от 2междурамия до пълни корпуси.Миналата събота им раздадох дажбите,въпреки,че само 2 сем. имаха нужда от храна.На тях,освен питки добавих и по 5-6кг мед на рамки.Определено,останах очарован от видяното.

  6. #2286
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Янчо,аз нямам проблем с нито една пчеларска среда.А според мен,по-голяма пчеларска среда от форума няма.Другото са сбирки..Ама и на колкото сбирки съм бил,пак не съм имал проблем.Не,че съм 1,9м,90кг,руса коса(канадска ливада),сини очи,с 40 сантови бицепси,ами просто съм толерантен.Не всички сме с еднакво мислене.
    Таааа,как се развиха таз годишните късни отводки при теб?При мен всичко е на линия-от 2междурамия до пълни корпуси.Миналата събота им раздадох дажбите,въпреки,че само 2 сем. имаха нужда от храна.На тях,освен питки добавих и по 5-6кг мед на рамки.Определено,останах очарован от видяното.
    До там докъдето си стигнал е вратата, гледай да не я отваряш.

    п.п- пиах, писах, но нещо се прицака, не го качи. Като се видим ще говорим.

  7. #2287
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Днес запуших два кошера, но третия не успях, защото ме изядоха. Оглеждайки ги викам си опа -още един. Заставам отзад, махам капака и вдигам парцала от хранилката да видя и чуя нещо. Чукам отстрани и пак не чувам нищо. Свалям таванката и виждам няколко разхождащи се пчели. Аха , май са крадци и решавам да сваля магазина / кошера е ДБ 8 с магазин /. Още с отлепването ми скочиха, веднага го пуснах, но отнесох 5-6 жила в коленете. Сега си пия бирата , радвам се , че нямам ревматизъм и си тананикам : С хубаво време и с резерви навреме, въобще не ми дреме.

  8. #2288
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Янчо,аз нямам проблем с нито една пчеларска среда.А според мен,по-голяма пчеларска среда от форума няма.Другото са сбирки..Ама и на колкото сбирки съм бил,пак не съм имал проблем.Не,че съм 1,9м,90кг,руса коса(канадска ливада),сини очи,с 40 сантови бицепси,ами просто съм толерантен.Не всички сме с еднакво мислене.
    Таааа,как се развиха таз годишните късни отводки при теб?При мен всичко е на линия-от 2междурамия до пълни корпуси.Миналата събота им раздадох дажбите,въпреки,че само 2 сем. имаха нужда от храна.На тях,освен питки добавих и по 5-6кг мед на рамки.Определено,останах очарован от видяното.
    Меда в рамките запечатан ли е и него ли ще хапнат преди питката?

  9. #2289
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Меда в рамките запечатан ли е и него ли ще хапнат преди питката?
    Моите най-напред свършват питките,и тогава налитат на меда.Да,допълнителните рамки бяха със запечатан мед.

  10. #2290
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да така си е Ачка. Подхранката създава предпоставки за ранно развитие. А пълномедните рамки в края на гнездото ще послужат април. Стопли се и колегите, които не са се отчаяли започнаха да подбуждат. Кой с мед, кой с готова храна. За съжаление обаче вече доста започнаха да се оплакват от зимните загуби. Някои винят метода на третиране, други нещо друго. За мен обаче причините са комплексни. Някои от тях са акарите, времето и пестицидите. При мен е сушата. Умори ги, а аз нямах възможност да поя. Искам да дам кураж на всички, че нещата няма да се все така. Защото след всеки баир има надолнище. И преди ни е било трудно ама оцеляваме. Успех на всички през настоящия сезон!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 229 от 239 ПърваПърва ... 129179219227228229230231 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •