Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 30 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 2387

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282

    Какво е положението в югоизточния регион

    Сух студ ,няма сняг-лошо ,добрата жест е ,че дори отводката зазимена на 3 пити ДБ е още жива .

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    ако има мед няма да има проблем.лошото е ако нямат и ако студа продължи дълго

  3. #3
    Аз съм с малък пчеларски стаж но мед от доло взимам по 2 рамки и после леко подхранвам и за сега загинало семейство нямам. Преди 2-3 дена ходих да ги нагледам нямаше проблем на ходовете имаше по 2-3 пчели загинали. Имам съмнения за една отводка и там ще дам питки.

  4. #4
    Днес отворих Две отводки като една си мислех че може би не съм е подготвил както трябва за зимата а и като е копувах беше по слаба. Подхранвах ги до края на септември. И от тогава не ги бях отварял и днеска гледам и двете са оцелели като и двете се намират в предната дясна част на кошерите си (дадан блат) на крайните 3 рамки кълбото им беше доло като на рамките имаше по 10-тина пчели да вървят даже литнаха по 2-3. Но в събота мисля леко да ги подпомогна макарче Бургас не е Чирпан с температури от минус 25
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Днес 05.02 най-после се стопли малко,около 8-10 градуса.Всичките ми семейства се облитаха,даже някои носеха прашец(оранжев на цвят)но по това време кое цъфти освен кокичето?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега, твоите пчели са щастливи, и ти покрай тях.
    Много колеги си мечтаем за облитане, а твоите и прашец носят.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Може да има минзухари някаде, да не вярваш ама...

    Абе аз цял ден следях моите 2-е семеиства които са ми под терасата, но нито 1 пчела не излезе а беше около 8-10 градуса.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    хубаво е да ги напече слънцето,а под терасата няма как.мойте също се облитаха масово днес.за прашец е рано още

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Колега, твоите пчели са щастливи, и ти покрай тях.
    Много колеги си мечтаем за облитане, а твоите и прашец носят.
    Вярно е,че съм щастлив-поне от месец не бяха се облитали.А за минзухара,рано му е още.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    На 05 02 наблюдавах активно облитане около 11 00-12.00 часа прашец не забелязах да носят

 

 
Страница 1 от 30 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •