Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 239 ПърваПърва ... 41495051525361101151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 2387
  1. #501
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Къде са тези пръскания с инсектициди над горски масиви???? Да припомня ли тазгодишната епидемия на син език по овцете в цялата страна???? И то точно защото им се досвидяха някакви си средства за да се напръска в 50км радиус около първото огнище.
    Хайде, повечето хора тук сте пчелари и ходите по гората ( дали по пчели, дали за гъби) и би трябвало да ви прави впечатление че е пълно с гадни комари, мушици и други насекоми и кърлежи? Да попитам аз, ако е било пръскано с инсектициди, защо тогава всички инсекти (насекоми) не дават признак да са били засегнати???
    Действително при нас скоро не са пръскали, но пред последния път горското с въртолетите ми изпразни кошерите.При последното пръскане уведомиха и обясниха , че пръскат с препарат който въздейства само на листогризещи насекоми и прекъсва развитието им в стадий какавида.С други думи излезе безопасен, ако не изкъпе директно пчелите.Та пръскат , но кога с какво и как го правят е друг въпрос.
    А парите за ветеринарите и горските май по различен път се усвояват.У нас бюджетните пари се харчат по целесъобразност.Зависи кой какви "цели " си е поставил.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #502
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Синия език не е от тази година.Говорих с братовчет ми скоро,овчар е.Той ми каза,че от две години го имало по неговите овце но той не е знаел какво е.Загивали са единични бройки но той си е мислил,че нещо са истинали.Чак тази година като започват масово да загиват тогава ветеринарите обърнали внимание.И тяхния бранш е като нашия.Ветеринара идва само когато всичко е измряло.И те като нас,сами ходят при тях да им ударят печатите и да им дадът ушни марки.В интерес на истината от 2001 до сега ветеринар не ми е идвал на пчелина.Нямат си даже на идея каде са.Само един си беше направил труда да ги намери на Google Earth.Предполагам,че несъм само аз но ветеринарите си прибират паричките от държавата.

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колеги ,някой има ли отбелязан деня на последното облитане?Като гледам прогнозата ,чак средата на декември ще има подходящи условия.Дано да познаят.

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колеги ,някой има ли отбелязан деня на последното облитане?Като гледам прогнозата ,чак средата на декември ще има подходящи условия.Дано да познаят.
    Дали не беше в началото на ноември или края на октомври. Преди няколко дена търсих една тема където Матеев беше дал една статистика, че от последните няколко години не е имало повече от 30 дена без облитане. Но тогава гледахме температури по-високи от 12 градуса, а този месец имах няколко дена с по 13-14 градуса и облитане нямаше. Според прогнозата облитане няма да има скоро и въпреки, че градусите не са много ниски зимуването ще доста по-различно от миналата зима.
    Винаги може по-добре.

  5. #505
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За момента мисля ,че нямат голям зор ,ама сметката до 15 декември излиза към 45 дена.

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Къде гледаш това затопляне към 15.12 Виж за югоизтока какво дават accuweather за декември. Ако познаят ще има минимум 60-70 дена без облитане.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      334
Размер:	187.7 KB
ID:	2480
    Винаги може по-добре.

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дано твоята прогноза да е грешна ,че лошо.Аз гледам gismeteo.ru за Бургас.Е то за 20 дена напред трябва да врачуват ,ама нали трябва да има надежда.

  8. #508
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    От какво се притесняваш колега Атанасов?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ами от нищо специално.Притеснително е най вече очертаващия се дълъг период на необлитане.Нямам точна статистика ,но при мен май не е имало повече 30 -40дни.

  10. #510
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    На руснаците зимуват във зимовник и не се облитат цяла зима

 

 
Страница 51 от 239 ПърваПърва ... 41495051525361101151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •